Haber turu

Pazartesi 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Dört parti bir çelenk
Rize Üniversitesi Çayeli Eğitim Fakültesi için düzenlenen mezuniyet törenine gönderilen bir çelenk, üzerinde dört partinin ismini taşıması nedeniyle şaşkınlığa yol açtı. Çelenkte gönderen olarak "MHPCHP-DYP-ANAP İlçe Başkanları" bandı yer alıyordu. Çelenk öğrenciler ve ailelerinin de dikkatini çekti.

Böcek şoku
Bursa'nın Gemlik ilçesi CHP'li Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güler'in makam odasında 20 gün önce kalorifer peteği arkasına gizlenmiş dinleme cihazı bulundu. Başkan Güler, "Dinlendiğimi anlayınca kendimi önemli biri sandım" derken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen "Başkanın odasıhda bulunan dinleme cihazıyla alakalı gereken adımları attık. Bunu yapanları öğrenmek için savcılığın vereceği kararı bekleyeceğiz. Bu olay siyasi partiler hakkında istihbarat toplama girişimidir" dedi. Tuna ÇAM

Otobüsleri bağlattı
Bursa'da bindiği belediye otobüsünde şoförün açık bıraktığı kapıdan düşerek ağır yaralanan ve felç olan Emine Aktan (43), 4 yıl süren hukuk mücadelesini kazandı. Aktan, kazandığı tazminatı ödemeye yanaşmayan belediyenin 8 otobüsünü haczettirdi. Belediye yine yasal faiziyle 130 bin TL'yi bulan parayı ödemeyince bu kez seferdeki otobüsler polis nezaretinde bağlanarak otoparka çekildi. Otobüsleri icra müdürlüğünün kararıyla bağlatan Aktan Ailesi, belediyenin kendilerini ve vatandaşı mağdur ettiğini söyledi.