Sabah tarlasına giden çiftçiye büyük şok

Edirne'de bir çiftçinin 80 dönümlük tarlasındaki yaklaşık 40 ton buğday biçilerek çalındı.
Merkeze bağlı Büyükdöllük köyünde yaşayan Enver Bozdoğan (70), Fırınlarsırtı mevkisindeki 80 dönümlük tarlasındaki buğdayın gece kimliği henüz belirlenemeyen kişiler tarafından biçildiğini söyledi.

Tarlasının biçildiği haberini komşularının aldığını anlatan Bozdoğan, şunları söyledi:''Komşularla sohbet ederken, tarlaya gideceğimi söyledim. Onlar da tarlamın biçilmiş olduğunu gördüklerini anlattılar. Bana bir şey olur korkusuyla söylemekte tereddüt ettiklerini de belirttiler. Tarlama geldiğimde 80 dönümlük alandaki yaklaşık 40 ton buğdayın biçilerek çalındığını gördüm. 20 bin lira civarında zararım var. Çift çeker bir traktör almayı düşünüyordum. Hayalim gelecek yıla kaldı.''

Tarlanın biçildiğini görünce jandarmaya başvurduğunu anlatan Bozdoğan, ''Edirne Çiftçi Koruma Başkanlığına gitmemi söylediler. Oraya da dilekçeyle başvuracağım'' dedi.

Yıllarca Almanya'da işçi olarak çalışıp kazandığı parayla aldığı tarladan ürün beklerken, başına gelen olay karşısında çok üzüldüğünü sözlerine ekleyen Bozdoğan, ''Almanya'da 30 yıl inşaatlarda kazma kürek salladım. Kazandığımı da toprağa yatırdım. O kadar emek boşa gitti'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN