Münevver cinayetinde yeni gelişme

TBMM Başkanı Köksal Toptan, başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G'nin aranmasıyla ilgili olarak, ''Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair birtakım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız'' dedi.

Toptan, Zonguldak'ın Gökçebey ilçesine bağlı Bakacakkadı beldesindeki 100. Yıl Atatürk Hizmet köyünde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Köksal Toptan, bir gazetecinin, Münevver Karabulut cinayetinin zanlısı Cem G'nin, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğiden kıl payı kaçtığı iddialarına ilişkin sorusu üzerine, şunları söyledi:
''Geçen hafta Moskova ziyaretimde Federasyon Konseyi Başkanı'na konuyla ilgilenmesini, Türkiye'nin bu konuda hassas olduğunu söyledim. Yardımlarını da istemiştim. Sayın Başkan da konuyla bizzat ilgileneceğini söylemişti. Ertesi gün beni aradı. Olayla ilgili bir bölüm bilgilerin eksik olduğunu, onların tamamlanmasını rica etti. Ben de Büyükelçi'mize gerekli bilgilerin verilmesini söyledim. Ertesi gün bilgiler iletildi. Şayet Rusya'da ise ki olduğuna dair birtakım bulgular ve deliller var, öyle ümit ediyorum ki en kısa zamanda sonuca ulaşacağız.''
BİZE ULAŞIN