Van'da mermi ve darp izli 10 kafatası

Boş arazide demir parçaları toplayan çocuklar insana ait kafatası ve kemik parçaları buldu. Polis, 10 kafatasında darp ve mermi izi buldu

Van'da boş araziye dökülen inşaat hafriyatından demir parçaları toplayan çocuklar, çok sayıda kafatası ve kemik parçaları buldu. Polis, mermi ve darp izleri tespit edilen 10 kafatası ve kemiklerle ilgili inceleme başlattı. Van'ın Cevdetpaşa Mahallesi'ndeki bir site inşaatının temel kazısından çıkan hafriyatlar kamyonlarla birkaç kilometre ötedeki boş bir araziye döküldü. Bu hafriyatları hurda bulmak amacıyla karıştıran çocuklar çok sayıda insan kemiği ve kafatasına rastladı. Durum mahalle muhtarına oradan da Van Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi. Gece vakti olay yerine giden ekipler çevrede güvenlik önlemi alarak araştırma yaptı. İlk belirlemelere göre insana ait 10 kafatası ve çok sayıda kemik bulundu. Geç saatlere kadar süren çalışmalar sonrası, toplanan kafatası ve kemikler olay yerine çağrılan müze müdiresi nezaretinde poşetlere dolduruldu.

İNCELEMEYE ALINDILAR
Kafa taslarının bazılarında mermi ve darp izlerini tespit eden ekipler, detaylı incelenme yapılabilmesi için kemikleri Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Laboratuvarına götürdü. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, inşaatın yapıldığı alanın eski bir mezarlık olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını bildirdi. Bölge sakinleri de inşaat alanında daha önce eski bir Ermeni kapalı çarşısı bulunduğunu ileri sürdü.

BİZE ULAŞIN