Bodrum'da şatafatlı İran düğünü

İranlı sanayici Safavi'nin aktör oğlu Mehdi ile doktor Gohar'ın düğününde Kuran'a el basılıp nikâh kıyıldı. Yemekte ise içkiler su gibi aktı

Ege'nin en büyüleyici koylarından birinde konumlanmış olan Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum, gösterişli düğünlerin en gözde adresi olmaya devam ediyor. Dünya 'jet-set'inin de gözde evlilik yerlerinden biri olmaya başlayan Kempinski Bodrum, önceki gece İran'ın önde gelen sanayicilerinden Amir Hossein Safavi'nin oğlu, ünlü aktör Mehdi Safavi ile Tahran'da doktorluk yapan Gohar Homayounpour'un gösterişli düğününe ev sahipliği yaptı.

BABASI EŞLİK ETTİ
İrangeleneklerine göre yapıldığı söylenen düğün töreninde ilginç çelişkiler yaşandı. Tören, otelin iskelesinin üzerindeki 'Marina Deck'te verilen kokteyl sonrası kıyılan nikâhla başladı. Gelin Homayounpour'un babası, gelin odasından nikâhın kıyılacağı alana kadar kızına, koluna girerek eşlik etti. Hıristiyan geleneği olan bu seremoni, şaşkınlık yarattı. Gelinin babası, nikâh töreninden sonra da, kokteyl alanına kadar kızına eşlik etti.

YOK YOKTU

Nikâh alanına gelirken imamın okuduğu Kuran'ın ardından, gelin ve damat altın yapraklı Kuran-ı Kerim'e el basarak evlilik aktini gerçekleştirdi. Ardından düğün yemeğine geçildi. Bu düğün için Safavi ailesi hiçbir masraftan kaçınmadı ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum'da 130 oda kapatıp, misafirlerini bir hafta süreyle ağırladı. Düğün yemeği için oluşturulan açık büfede, davetliler için yok yoktu. Düğün pastası altın yapraklı olarak hazırlanırken, istiridye, karides, büyük boy ve tam olarak servis edilip davetlilerin önünde dilimlenen ton balığı ve Sushi gibi, hem Hıristiyanların hem de Japonların bol bol tükettiği gözde yemekler davetlilere sunuldu.

SABAHA KADAR

Ayrıca şampanyanın tüm çeşitleri ve her türlü alkollü içki yemek boyunca su gibi aktı. Gelin ve damat, yemek sırasında şampanya patlatarak kadeh kaldırdı. Davetliler hem yerel hem de dünya müzikleri eşliğinde dans etti. Düğün yemeği bittikten ve gece yarısı pasta kesildikten sonra eğlence, 'La Luce Lounge&Bar'da sabaha kadar sürdü.

KUŞ SÜTÜ EKSİKTİ
Bu düğün için Safavi ailesi hiçbir masraftan kaçınmadı ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum'da 130 oda kapatıp, misafirlerini bir hafta süreyle ağırladı. Düğün yemeği için oluşturulan açık büfede, davetliler için yok yoktu. 300 orkide, bin gül ve 2 bin ortancanın süslediği masalarda her türlü içki de su gibi aktı...

BİZE ULAŞIN