Deniz kenarında ölmeye gör

Antalya'da denizde yüzerken kalp krizi geçiren cerrah, hayatını kaybetti. Vatandaşların müdahalesi üzerine ceset denizden çıkarılıp üzeri örtüldü. Ancak çevredekilerin, cenazenin yanında hiçbir şey olmamış gibi denize girerek yüzmesi dikkat çekti.

Antalya Konyaaltı plajında bugün yüzmeye gelen emekli genel cerrahi uzmanı Dr. Sait Ege Arsal (73), suya girdikten sonra bir anda çırpınmaya başladı. Çevredekiler denize girerek Arsal'ı kıyıya çıkardı, ardından da 112 Acil Servis'ini arayarak ambulans istedi. Bu sırada plajın cankurtaranının Sait Arsal'a müdahalesi ise sonuç vermedi. Halk plajına gelen sağlık ekipleri de emekli doktorun öldüğünü ifade etti.

Cesedin üzeri beyaz bir çarşafla örtülerek polis ekiplerine haber verildi. Fatih Polis Merkezi ekipleri, olayı nöbetçi savcıya bildirdi. Ancak nöbetçi savcı, polis tarafından fotoğraf ve görüntüsünün çekilerek morga kaldırılmasını istedi. Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekibi, fotoğraf ve görüntü aldı. Yaklaşık 2 saat süren bu olay boyunca yerde yatan ve üzeri beyaz çarşafla örtülen cesedin yakınında plaja gelen vatandaşlar, yüzmeye ve eğlenmeye devam etti.

Çevrede toplanan bir grup ise olayı meraklı gözlerle izledi. Polisin işini bitirmesi üzerine cenaze morga kaldırıldı.
BİZE ULAŞIN