Üçüncü iddianame tamam 4'üncüsü yolda

Ergenekon'da hazırlanan üçüncü iddianamenin hafta başında İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne verilmesi bekleniyor. Albay Çiçek 4'üncü iddianamede yer alacak

Ergenekon soruşturması kapsamında yaklaşık 60 şüpheli hakkında hazırlanan 3'üncü iddianamenin hafta başında İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne teslim edileceği bildirildi. 3'üncü iddianamede 7 Ocak ile 13 Nisan arasında gerçekleştirilen 10, 11 ve 12'nci dalga operasyonlarına yer verileceği belirtildi. İddianamede, şüpheliler Eski Özel Harekât Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, Türk-Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, eski rektörler Fatih Hilmioğlu, Mustafa Yurtkuran ve Ferit Bernay ile Yarbay Mustafa Dönmez'in isimlerinin bulunduğu öğrenildi. İddianamede ayrıca, Ankara Yenikent ve Gölbaşı'nda toprak altında bulunan mühimmatların da Ergenekon örgütünün silahları olarak yer alacağı vurgulandı.

20 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

Ergenekon örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanmasından 19 saat sonra tahliye edilen Albay Dursun Çiçek ile Poyrazköy'de bulunan mühimmatlarla ilgili bölümün daha sonra hazırlanacak 4'üncü iddianamede yer alacağı öne sürüldü. 12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bulunan el bombalarıyla birlikte başlayan Ergenekon soruşturmasında 2 yılda 3 iddianame hazırlandı. Öte yandan, 20 Temmuz günü emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 2'nci iddianame ile açılan 56 sanıklı dava başlayacak.

BİZE ULAŞIN