Uyuşturucu tacirleri suçüstü yakalandı

Suriye'den getirdikleri kokaini Gaziantep'te piyasaya süren 4 uyuşturucu taciri, 2 ay süren çalışmalar sonucunda yaklaşık 500 gram kokainle yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, daha önce de uyuşturucu satma ve çeşitli suçlardan sabıkaları bulunan Selçuk ve Mustafa Ş. kardeşler ile akraba olan Ramazan ve Alaettin K.'nın Suriye'den getirdikleri uyuşturucuyu Gaziantep'te satışa sundukları bilgisini alınca çalışma başlattı.

2 ay süren çalışmalar sonunda, zanlılarI, merkez Şahinbey ilçesi Türkmenler Caddesi üzerinde satış yaparken bir arada yakalayan ekipler, bu kişilerin üzerlerinde satışa hazır halde paketlenmiş olarak bir miktar kokain buldu. Şahısların Güneş Mahallesi'ndeki evlerinde yapılan aramada yaklaşık 500 gram kokain maddesi ele geçirildi.

Gözaltına alınarak Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen zanlılar, buradaki işlemlerinin ardından uyuşturucu satışı yapmak suçundan adliyeye sevk edildi. Zanlıların, uyuşturucuyu yarım gramlık dozlar halinde paketleyerek madde bağımlılarına sattıkları, ele geçirilen uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 150 bin TL olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN