Enfeksiyon kabusu geri mi döndü?

İnegöl Devlet Hastanesi'nde, son 3 günde dünyaya gelen bir bebeğin ölmesi, 5 bebekte ise solunum rahatsızlığı görülmesi üzerine doğum ünitesinin kapatıldığı bildirildi.

İlçenin Alanyurt beldesinde oturan Gülümser ve Ümit Murat (23) çiftinin dün İnegöl Devlet Hastanesi'nde bir bebekleri dünyaya geldi.

Anne Gülümser Murat ve bebek, 1 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilerek evlerine gönderildi. Akşam saatlerinde nabzının yavaş olduğu ve soluk alışverişinde sorun yaşadığı belirlenen bebek, ailesi tarafından sağlık ocağına götürüldü.

Bebek, sağlık ocağında yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağır olduğu için İnegöl Devlet Hastanesi'ne götürülürken yolda öldü.

Hastanede son 3 günde doğan 10 bebeğin 5'inde de Murat çiftinin bebeklerinde yaşadığı rahatsızlığın yaşanması üzerine hastanenin doğum ünitesi kapatıldı.

Bu gelişme üzerine Bursa İl Sağlık Müdürlüğü, Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde özel bir bölüm hazırlattı.
Rahatsızlığı bulunan 5 bebek, ambülanslarla Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne sevkedildi.

Ölen bebeğin babası Ümit Murat, doğumun geçen gün gerçekleştiğini ve dün akşam üzeri bebeklerinin nabzının yavaş olduğunu, soluk alıp vermesinde sorun yaşadığını hissetmeleri üzerine hemen bir sağlık kuruluşuna başvurduklarını söyledi.

İnegöl'ün Alanyurt beldesinde ikamet ettiklerini anlatan Murat, ''Eşim Gülümser ile bebeğimizi hemen sağlık kuruluşuna götürdük. Sağlık ocağında durumu fenalaşınca İnegöl Devlet Hastanesi'ne götürmeye karar verdik. Bebeğimiz yolda yaşamını yitirdi. Bu bizim ilk bebeğimizdi'' dedi.

BİZE ULAŞIN