İzinden dönen Çiçek yeniden işbaşı yaptı

"İrticayla Mücadele Eylem Planı" belgesiyle gündeme gelen, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce tutuklanan, sonra serbest bırakılan deniz kurmay albay Çiçek dün işbaşı yaptı

İrticayla Mücadele Eylem Planı" ile gündeme gelen ve örgüt üyesi olduğu gerekçesiyle İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce tutuklanan daha sonra 18 saat sonra serbest bırakılan Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, dün Genelkurmay Karargahı'ndaki görevine başladı. Yargı sürecinin ardından eşiyle birkaç günlüğüne tatil yapan albay Çiçek, Genelkurmay Harekat Başkanlığı 3. Bilgi Destek Dairesi'ndeki görevine kaldığı yerden devam edecek. Bankacı olarak çalışan eşi Gülşen Çiçek de mesaisine başladı. Gülşen Çiçek, eşine destek olmak için 10 gün önce çalıştığı bankadan yıllık izin alarak yargı süreci boyunca eşinin yanında kaldı. Eşi Dursun Çiçek'in imzasını taşıdığı iddia edilen "İrtica ile Mücadele Planı" belgesinin Taraf gazetesinde yayımlanmasından birkaç gün sonra izne çıkan Gülşen Çiçek, yakın çevresine "Eşime sonuna kadar güveniyorum ama bu zor günlerinde yanında olmam gerekiyor" demişti.

YASA MESAİSİ

Bu arada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması konusunda nihai kararı öncesinde taraflarla bir kez daha bir araya geldi. Gül, dün ilk olarak Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüştü. Gül, 26 Haziran Cuma günü de Adalet Bakanı Ergin ile Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'i kabul ederek yasaya ilişkin değerlendirmelerde bulunmuştu. Gül, dün ayrıca askeri hukukçuları kabul etti. Genelkurmay Başkanlığı'nın yasaya ilişkin görüşlerini 26 Haziran Cuma günü Köşk'e göndermesinden sonra bu defa askeri kesimin sözlü değerlendirmesini alan Gül'ün askeri hukukçularla görüşmesi bir saati aşkın sürdü. Anti darbe yasası olarak bilinen ve 29 Haziran'da Köşk'e gönderilen yasanın Gül tarafından 14 Temmuz'a kadar onaylanması gerekiyor.

BİZE ULAŞIN