Haber turu!

Evren kaburga ağrısı için hastaneye gitti
7. CUMHURBAŞKANI
Kenan Evren, kaburga ağrısı şikâyeti ile geldiği hastanede sağlık kontrolünden geçti. Özel Bodrum Hastanesi'nde kontrolden geçen Evren, yaptığı açıklamada, "Kaburga kemiğimi incittim diye şüphelendim. Ağrıyordu, baktım bir şey yokmuş'' dedi. Evren, hastaneden ayrılırken Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ragım Çam "Bizim bulduğumuz bir hastalık ve kırık yok. Kendisine istirahat ve yürüyüş yapması yönünde önerilerde bulunduk" dedi.

ABD saldırıyı kınadı PKK üstlenmedi
ABD
, Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Ballıkaya mevkisinde işçileri taşıyan minibüsün çarptığı ve 4 işçinin ölümüne, 9'unun ise yaralanmasına yol açan saldırıyı kınadı. Büyükelçilik tarafından yapılan yazılı açıklamada "ABD, Şırnak'ta altı inşaat işçisinin ölümüne ve dokuz isçinin de yaralanmasına neden olan son terörist saldırısını kınar" denildi. "PKK terörüne karşı Türkiye ile işbirliğimiz devam edecektir" denilen açıklamada, "Türk liderlerin şiddetin sona ermesi için yaptıkları yapıcı çağrıları ve farklılıkların barışçıl yollarla çözümlenmesine olan bağlılıklarını destekliyoruz" ifadeleri de yer aldı. Öte yandan PKK mayınlı saldırıyla ilgilerinin olmadığını açıkladı. PKK'nın askeri kanadı 'Halk Savunma Güçleri' adına yapılan açıklama, terör örgütünün internet sitesinde yer aldı. ANKARA

Süper savcı Gök'e tazminat davası
YENGEÇ Operasyonu iddianamesinde ismi yer alan 12. Aile Mahkemesi Hâkimi Haydar Elgin, eşi ve kendisi adına toplam 30 bin TL tazminat istemiyle Cumhuriyet Savcısı Murat Gök aleyhine dava açtı. İzmir 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne eşi Betül Elgin ve kendi adına başvuran hâkim Elgin, davanın şüphelilerinden olmadıkları halde "Yengeç Operasyonu'' iddianamesinde isminin haksız yere geçtiğini öne sürdü. 12. Aile Mahkemesi Hâkimi olduğu halde iddianamede unvanının "2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı'' olarak geçtiğini ifade eden Elgin, Savcı Gök'ün yeterli araştırmayı yapmadığını, gerekli hassasiyet ve özeni göstermediğini iddia etti.

Polis okulu eğitmenleri vahim silahtan tutuklu
SARIYER'DE bulunan Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu'nda okutmanlık yapan iki emniyet müdürü, askeri mühimmat, yani 'vahim silah' bulundurmak ve temin etmekten tutuklandı. Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na gelen ihbar doğrultusunda, 'vahim silah' bulundurmak ve temin etmek suçlarından haklarında adli ve idare soruşturma başlatılan Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde okutman olarak görevli iki emniyet müdürü hakkında 1.5 ay önce Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'na ihbar geldi. İhbarda, "Uygulamalı silah derslerinde kaçak askeri mühimmat kullanılıyor" denildi. Bunun üzerine savcılık adli soruşturma yürütürken Okul Müdürü Yunus Öztürk de idari soruşturma başlattı. Soruşturma çerçevesinde yapılan aramada, okulun bodrum katında bulunan askeri mühimmata el konuldu. Savcı, Zeynel Abidin Genç ile Selçuk Şener'in ifadelerini aldıktan sonra tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti. Zanlılar, Sarıyer Nöbetçi Mahhkemesin tarafından 'vahim silah bulundurmak ve kaçak askeri mühimmat kullanmak' suçundan tutuklandı.

BİZE ULAŞIN