O ölmüştü ama...

İzmir'in Kiraz ilçesinde 2 hafta önce meydana gelen trafik kazasında, karışıklık sonucu öldü sanılan, ancak daha sonra yaşadığı ve başka isimle hastanede yattığı anlaşılan Rabia Efe, tedavisinin ardından taburcu oldu ve evine döndü.

Kaza sonrası başka bir isimle kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi beyin cerrahisi servisinde tedavi gören Rabia Efe, hastaneden çıkarak, babası Metin Efe ile Kiraz'a döndü.

Evinde akrabaları tarafından karşılanan genç kız ve ailesi buruk bir sevinç yaşadı. Arkadaşı Yasemin'i soran Rabia Efe'ye ailesi arkadaşının öldüğünü söylemekte güçlük çekti. Evde kendisi için hazırlanan odada dinlenmeye başlayan Rabia Efe'nin akrabaları ve komşuları geçmiş olsun ziyaretine gelmeye başladı. Rabia Efe'nin evine dönüşü sırasında mahallede de büyük bir sevinç yaşandı. Rabia Efe'nin evine döndüğünü öğrenen yakınları ve komşuları evi doldurdu.

Evine döndüğü için çok büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyen Rabia Efe, "Yeniden doğmuş gibiyim. Annemi babamı akrabalarımı evimi ve Kiraz'ı çok özlemiştim" dedi. Kazayı hatırlamadığını söyleyen Rabia Efe, "O an ne olduğunu bilmiyorum. Kendimi hastanede buldum. İnşallah bir daha böyle acı bir olay yaşamam" dedi. Rabia Efe'nin kazada yanında bulunan arkadaşı Yasemin'in durumunu sorması evde bulunanlara duygusal anlar yaşattı.

Rabia Efe'nin ağabeyi Ümit Efe, kardeşinin önce ölüm haberi ile yıkıldıklarını ve yokluğuna alışmaya çalıştıkları sırada yaşadığını öğrendiklerini belirterek, "Böyle bir olayı yaşamak çok kötü. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Ama kardeşimin sağ olarak eve dönmesi bizim en büyük tesellimiz. Allah başka dert vermesin" diye konuştu. Rabia Efe'nin babası Metin Efe ise konuşmak istemediğini belirterek, "Mutluyuz" dedi.

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Fatma Nur Aktaş da Rabia'nın durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. Kontrollerin süreceğini belirten Aktaş, ''Kafatasındaki kemiği bacağına yerleştirildi. Bu kemik, 6 ay ya da 1 yıl içinde planlı bir operasyonla tekrar eski yerine konacak'' dedi. Aktaş, Rabia'nın üzgün olduğunu, ancak zamanla kendine geleceğini kaydederek, Yasemin'in hayatını kaybettiğini de bilmediğini söyledi. Ödemiş-Kiraz yolunda 23 Haziranda Serkan Ç. yönetimindeki 35 AB 0282 plakalı tarım işçilerini taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu, Fatih Akar ile 16 yaşındaki Rabia Efe'nin öldüğü açıklanırken, kazadan 16 kişi yaralı olarak kurtulmuştu. Kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu açıklanan ve ''Yasemin Çoban'' kimliğiyle İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralının, yoğun bakım ünitesinde 10 gün kaldıktan sonra kendisine gelmesiyle gerçek kimliğinin Rabia Efe olduğu, Yasemin Çoban'ın ise ''Rabia Efe'' olarak defnedildiği ortaya çıkmıştı.

BİZE ULAŞIN