İstanbul Emniyeti'nde terfi heyecanı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde rütbeli 100 personel terfi etti. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne Ankara'dan İstanbul'a atanan Yurt Atayün, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ise Şanlıurfa'dan İstanbul'a atanan Cengiz Malbeleği getirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'nde düzenlenen törene; İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve terfi eden personel katıldı. Törende konuşan Vali Muammer Güler, Vali Güler, İstanbul'da rütbeli personel olarak görev yapmanın önemli tecrübeler kazandırdığını belirterek, bu tecrübelerin gelecekteki mesleki yaşantılarda önemli bir referans olacağını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise, İstanbul Emniyeti'nden 100 kişinin terfi ettiğini belirterek, ancak bu terfilerin direkt olarak kendisiyle bir ilgisinin olmadığını, her terfi eden rütbeli personelin yerinin de doldurulması gerektiği için terfi sayısının bu kadar arttığını ifade etti. Çapkın, terfi eden meslektaşlarına başarılar diledi.

Konuşmaların ardından terfi eden personele rütbeleri takıldı. Terfi eden emniyet müdürlerinden bazılarının isimleri şöyle;

1. sınıf emniyet müdürlüğüne terfi edenler: Yücel Aktaş, Ali Kemal Hanlı, Ogün Toprak, Mustafa Aktaş, Kadir Akbıyık ve Ahmet Demir Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na Kamil Karabörk, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na Mutlu Ekizoğlu, Asayiş Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı'na Tekin Akdoğan getirildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Tufan Ergüder ve İstihbarat Şube Müdürlüğü'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer yerini korudu.

Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü'ne Turan Odabaş, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne Faruk Karaduman, İstihbarat Şube Müdürlüğü'ne Erol Demirhan, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne Zekai Kıymaz, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne Şanlıurfa'dan İstanbul'a atanan Cengiz Malbeleği, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ise Ankara'dan İstanbul'a atanan Yurt Atayün getirildi. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hüseyin Işıldak ise yerini korudu.
BİZE ULAŞIN