Çapkın, Emniyet'te taşları yeniden dizdi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 41 şube ve 33 ilçe emniyet müdürlüğüne yeni isimler atandı. Emniyet Müdürü Çapkın, kritik şubelerde eski çalışma arkadaşlarına görev verdi

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın 41 şube ile 33 ilçe emniyet müdürlüğüne yeni isimler atayarak kadrosunu sil baştan yaptı. Ayrıca İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne iki yeni şube eklendi: "Tanık Koruma Şube Müdürlüğü ve Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü." Atamalarda sadece Terörle Mücadele Şubesi'nden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı Tufan Ergüder ile Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hüseyin Işıldak'ın görev yerleri değişmedi. Çapkın, bunun dışında atamalar nedeniyle boşalan 5 şube ve 15 ilçe emniyet müdürlüğüne yeni atama yaparken, 34 şube ve 19 ilçe emniyet müdürünü ise değiştirdi.

KRİTİK ŞUBELER DEĞİŞTİ
Çapkın İzmir'den getirdiği isimlerden Tekin Akdoğan'ı asayiş şube müdürlüğünden sorumlu il emniyet müdür yardımcılığına Mehmet Likoğlu'nu narkotik ve mali suçlarla mücadele şubelerden sorumlu il emniyet müdür yardımcılığına, Mehmet Altınok'u güvenlik ve foto film şubelerinden sorumlu il emniyet müdür yardımcılığına, Şemi Albat'ı ise trafik şubeden sorumlu il emniyet müdür yardımcılığına atadı. Eski İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürü Kamil Karabörk'ü ise çevik kuvvetten sorumlu il emniyet müdür yardımcılığı görevine getirdi. Çapkın yeni kurulan Tanık Koruma Şube Müdürlüğü'nden sorumlu il emniyet müdür yardımcılığına Nurettin Demir, şube müdürlüğüne ise İzmir'den mesai arkadaşı Sıtkı Akgül'ü getirdi. Tanık Koruma Şube Müdürlüğü'ne ise eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdür yardımcısı Azmi Reyhan Aras atandı. Çapkın ile birlikte gelen İzmir Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Dursun Güneş ile Konak İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Girgin ise İl Müdürlüğü hizmetinde görevlendirildi.

ERGENEKON'U SORUŞTURANLARA TERFİ
Çapkın birinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi ederek Emniyet Genel Müdürlüğü APK Dairesi Başkanlığı'nda görevlendirilen eski Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aktaş'ın yerine eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Mutlu Ekizoğlu'nu atadı. İkinci sınıf emniyet müdürlüğüne terfi eden eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ise bu şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevine eski Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yurt Atayün getirildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne de Şanlıurfa'dan Cengiz Malbeleği getirildi.

BİZE ULAŞIN