Sigara içilecek ve içilemeyecek yerler

EV HARİÇ KAPALI ALANDA YASAK

Yasakla eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanları.
Kafetarya, birahane, nargile içilen mekanlar, lokaller gibi eğlence hizmeti verilen işletmeler ve lokantalar dahil kamu ve özel hukuk kişilerine ait tüm binaların kapalı alanları.
Taksi hizmeti verenler dahil olmak üzere kara yolu, demir yolu, deniz yolu ve hava yolu toplu taşıma araçları.
Okullar, dershanelerin, kültür ve sosyal hizmet binalarının kapalı alanları ile birlikte açık alanları.
Apartman merdivenleri veya asansörü gibi kapalı ortak kullanım alanları.
Yasada kapalı alan tanımı
Sabit veya seyyar bir tavanı veya çatısı (çadır, güneşlik vb. dahil) olan, kapıları, pencereleri ve giriş yolları dışında, bütün yan yüzeyleri veya kalıcı olarak tamamen kapatılmış alanlar ile aynı şekilde tavanı veya çatısı olup yan yüzeylerinin yarısından fazlası kapalı bulunan yerlerdir.

KONUT VE AÇIK ALANLARDA SERBEST
Konutlar.
Tüm binaların açık alanları.
Yaşlı bakım evlerinin, ruh ve sinir hastalıklarının yataklı birimleri, ceza infaz kurumları, şehirler arası veya uluslararası yolcu taşıyan deniz yolu araçlarının güvertelerinin yüzde 10'luk kısmı.
Spor, kültür, sanat ve eğlence faaliyetlerinin yapıldığı açık hava tesislerinde, toplam seyir alanının yüzde 50'si. Tütün tüketen müşterilerin konaklamasına tahsisi edilmiş otel odaları.

CEZASI NE OLACAK
Yasağa uymayanlara 69 TL, uyarıya rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeyen işletmelere ise 500 TL'den 5 bin TL'ye kadar idari para cezası verilecek.

BİZE ULAŞIN