Güçlendirme çalışması başlıyor

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün 25 Temmuz- 27 Ağustos tarihleri arasında yapacağı depreme karşı güçlendirme çalışmaları nedeniyle, Haliç Köprüsü'nün her iki yönde birer şeridi trafiğe kapatılacak.

Yapılan açıklamada, "Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yapılan deprem güçlendirme ve derz yenileme çalışmalarından sonra İstanbul'un en önemli ulaşım akslarından olan Haliç Köprüsü'nde de güçlendirme çalışmaları başlatılıyor. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü'nün yürüttüğü çalışmalar yaklaşık bir ay sürecek. Güçlendirme çalışmaları süresince 25 Temmuz - 27 Ağustos 2009 tarihleri arasında Haliç Köprüsü'nün her iki yönde birer şeridi trafiğe kapatılacak" denildi.

Açıklamada, sürücülerin olası trafik sıkışıklığından etkilenmemesi için, Haliç Köprüleri'nden ortadaki (eski) köprüleri kullanmaları istenirken, "Sütlüce, Halıcıoğlu - Ayvansaray ve Eyüp istikametinden gelip-gidecek ve köprüleri kullanacak sürücülerin alternatif güzergahları tercih etmeleri, Okmeydanı-TEM Bağlantı Yolu ile Vatan Caddesi ayrımı-TEM bağlantı yollarını kullanmaları, işaret ve işaretçilere dikkat etmeleri kamuoyuna duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

BİZE ULAŞIN