Hem taciz hem hırsızlık

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, yol kenarında taksi bekleyen bir kadını öptükten sonra omuzundaki çantasını çalarak kaçtığı öne sürülen kişi ve arkadaşı yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Ortabağlar Mahallesi'nde birlikte yaşadığı kişiyle tartışan A.O. (31), dün gece evden ayrılarak ticari taksiye binmek üzere Ankara Caddesi'ne yürüdü.

A.O, Yavuz Selim Mahallesi'ndeki DSİ Bölge Müdürlüğü önünde taksi beklerken, Aytekin Y'nin (31) kullandığı 16 LP 846 plakalı otomobil genç kadının bulunduğu yere yanaştı. Otomobilden inerek Ayşegül O'nun yanına giden Ersin G. (31), genç kadını gidecekleri yere götürebileceklerini söyledi.

Ayşegül O'nun yapılan teklifi reddetmesi üzerine Ersin G, zorla öptüğü genç kadının omuzundaki çantasını alarak, kaçtı.

A.O'nun ''115 Polis İmdat'' hattını arayıp, olayı anlatmasının ardından harekete geçen güvenlik güçleri, kimliği belirlenen zanlılardan ilk olarak sürücü Aytekin Y'yi evinde gözaltına aldı.
Aytekin Y'nin, olayla ilgisinin bulunmadığını, çantayı Ersin G'nin çaldığını söylemesi, üzerine bu kişi de polis ekiplerince yakalandı.

Yavuz Selim Polis Merkezine götürülen zanlılardan Ersin G'nin, A.O'ya ait olan ve içinde 95 TL bulunan çantayı açmadan yol kenarına attıklarını söylediği öğrenildi. Zanlıların, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

BİZE ULAŞIN