'Amirallerin operasyonu için haber bekleyin'

Tutuklanan 3 teğmende yakalanan boş mermi kovanından suikast notu çıktığı iddia edildi. Notun albay Duman'a ait olduğu ileri sürüldü

İSTANBUL'DA bir ihbar maili üzerine yapılan operasyonda gözaltına alınan teğmen Sinan Efe Noyan, Faruk Akın ve Alperen Erdoğan önceki gün tutuklanmıştı. Bahçelievler'de Levent Çakın'a ait olduğu ve 3 teğmenin seks ve uyuşturucu partileri düzenlediği iddia edilen evde bulunan boş mermi kovanı içindeki Kurmay Albay Tayfun Duman'a ait olduğu kaydedilen notta, "Metin Amiral ile Uğur Amiral operasyonu için Orhan Yücel Albay ve Levent Bektaş'tan haber bekleyin" yazdığı belirtildi. Amiral Metin'in Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç, Amiral Uğ'un ise Gölcük Donanma Komutanı Amiral Eşref Uğur Yiğit olduğu tahmin ediliyor. "Operasyon" ile ise Ataç ve Yiğit'e yönelik gerçekleştirilecek bir suikastin ifade ettiği ileri sürülüyor.

ERGENEKON ŞÜPHELİSİ

Duman, Kurmay Albay Dursun Çiçek'le birlikte Ergenekon soruşturması kapsamında ifadesi alınan 7 kurmay albay arasında yer alıyordu. Duman ile diğer 6 kurmay albay ifadesi alındıktan sonra haklarında yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakılmıştı. Duman, Gölcük Harp Filosu Grup Komutanlığı'nda görevli iken tutuklanan 3 teğmen ise Gölcük Poyraz limanına bağlı Yarbay Kudret Güngör isimli gemide görevli.

YÜCEL, TEMİZÖZ EKİBİNDE

Deniz Albay Orhan Yücel'e ait olduğu iddia edilen ve intertte yer alan ses kaydı videoda, hükümet ve bazı gazetecilere ağır hakaret ettiği iddia ediliyordu. Yücel'in ayrıca, faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında tutuklanan Albay Cemal Temizöz'ün intikam timinde birlikte çalıştıkları iddia edilmişti. Suikast notunda adı geçen Levent Bektaş'ın'ın ise Poyrazköy'deki kazılarda bulunan lav silahları ve mühimmatla ilgili olarak tutuklanan emekli SAT Deniz Binbaşı Levent Bektaş olduğu belirtildi. Ayrıca dün tutuklu üç teğmenin avukatları, müvekkillerinin tututkulğuna itiraz etti.

BİZE ULAŞIN