Üzmez'e tahliye yok

Bursa'nın Mudanya ilçesinde 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı dava kapsamında bugün hakim karşısına çıkan Hüseyin Üzmez'in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen Üzmez'in, "Beni tahliye edin, eşim üç kez intihar girişiminde bulundu. Beni neden tutuklattırıyorsunuz, tahliye edin, isterseniz bin yıl ceza verin" demesi dikkat çekti.
Üzmez'in avukatları, savunma için mahkeme heyetinden son kez süre istedi.

Öte yandan Bursa'da, yazar Hüseyin Üzmez'in cinsel istismarına maruz kaldığı iddia edilen 14 yaşındaki B.Ç.'nin anneannesi, davanın bu aşamaya gelmesinden dolayı gazetecileri suçladı.

Müşteki baba B.Ç. ve tutuksuz yargılanan anne L.Ç. ile minik mağdurenin anneannesi, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde öğleden sonra görülecek olan duruşmaya katılmak için adliyeye geldi. Müşteki baba davayla ilgili konuşmak istemediğini söylerken, kızıyla birlikte gelen anneanne ise davanın bu aşamaya gelmesinden basını sorumlu tutarak, "Çekin, çekin. Size çok lazım bunlar. Terbiyesizler. Evimizi ocağımızı, çoluğumuzu çocuğumuzu mahvettiniz. Bunların iki çocuğu daha var. Bunların hepsi sizin yüzünüzden. Ailemizi yaktınız. Yeter artık, yeter" diye bağırdı.

BİZE ULAŞIN