Halis Ağa'ya 7 kızından dava

İşadamı Halis Toprak'ın kızları, babalarının kendinden 54 yaş küçük Nazlıcan Tağızade'yle evliliğinin iptali için dava açtı

71 yaşındaki işadamı Halis Toprak'ın ilk eşi Ayşe Toprak'tan olan 7 kızı, babalarının 17 yaşındaki Nazlıcan Tağızade ile yaptığı evliliğe karşı çıkarak hukuki mücadele başlattı.

SORUMLULARA DA DAVA

Toprak'ın 7 kızı, avukatları Burhan Apaydın aracılığı ile 'evliliğin iptali' davası açıp, Kuşadası Evlendirme Dairesi nikâh memuru Berrin Yalçın, nikâha şahitlik yapan Menderes Polat, Nejdet Artan, kızın babası İsmet Tağızade ile küçük gelin Nazlıcan Tağızade hakkında ceza davası açılması için savcılığa başvuruda bulundu. Avukat Apaydın, İstanbul Cumhuriyet Savcılığına verdiği dilekçede, evlilikten sorumlu tuttuğu bu kişileri "Halis Toprak'ın o anki irade zafiyetinden yararlanarak evlilik işlemlerinin yapılmasını sağlamışlardır" diye suçladı. Dilekçede, genç kızın Toprak'a adeta satıldığı ifade edildi. Evliliğin genç kızın ailesinin maddi rahatsızlığı yüzünden yapıldığının aşikar olduğunun vurgulandığı dilekçede, Nazlıcan Tağızade için de "Cezai takibatın kapsamı içine girmesi zorunludur" ifadesi kullanıldı.
BİZE ULAŞIN