Münevver cinayeti Meclis'te

CHP'li Malik Ecder Özdemir'le görüşen cinayet kurbanı liseli Münevver'in babası Süreyya Karabulut, kuşkularını ve kaygılarını bir bir anlattı

Gündemden düşmeyen Münevver Karabulut cinayeti Meclis'e uzandı. Acılı baba Süreyya Karabulut, telefonla görüştüğü CHP Meclis İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir'e kuşku ve kaygılarını anlattı. Karabulut, Adli Tıp Kurumu'nu hedef saptırmakla suçladı. Talihsiz kızın babası Süreyya Karabulut'a telefon aracılığıyla ulaşan CHP Milletvekili Malik Ecder Özdemir, "Meclis adına neler yapabiliriz?" dedi. Özdemir'e "Korkarım bu işin üstü kapanacak" diyen Süreyya Karabulut, umutsuzluğunun sebebini ve kaygılarını şöyle sıraladı:

İNANILMAZ İDDİALAR
Adli Tıp'ta sperm bulaştırma olayı, planlı bir hedef saptırmadır. Bugüne kadar böyle bir olay oldu mu? Kamuoyunun dikkatini başka bir yöne çekmek için yaptılar.
Adli Tıp Kurumu'nun raporunda kızımın bakire olduğu belirlendi. Şimdi ise, "Senin kızın o yolun ...." denilmek isteniyor.
Devlet katillerin yerini biliyor ama saklıyor.
Cinayet günü, Cem Garipoğlu yakalandı ve serbest bırakıldı.
Eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin konuya sahip çıktı. Celalettin Cerrah'a "Özel olarak ilgilen" dedi. Ama, Cerrah ilgilenseydi durum başka olurdu.

'ÜZERİNE GİDECEĞİZ'
Önceki gün görüştüğü Süreyya Karabulut'un çaresizlik ve evlat acısı içinde olduğunu söyleyen CHP'li Özdemir, iddiaları İnsan Hakları Komisyonu gündemine taşıyacağını söyledi. Özdemir şöyle konuştu: "Çok etkilendim. Bir alt komisyon kurularak iddialar araştırılabilir. Kopukluk nerede? Neden bu kadar süreçte katiller yakalanmıyor. Bunlar bulunabilir. Bir genç kızın burada iffeti söz konusu ve onunla oynanmak isteniyor. Devletin görevi, iffet, namusla uğraşmak değil katili bulmaktır. Bu konuda ne yapılması gerekiyorsa, biz CHP olarak üzerine gideceğiz.

BİZE ULAŞIN