'Cem yurtdışında yoksa polis bulurdu'

Yeni İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun büyük ihtimalle Türkiye'de olmadığını belirtti. "Savcı gitmemiş" diyen Adli Tıp Başkanı'na da tepki gösterdi

Kısa süre önce atanan yeni İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, hunharca öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun büyük ihtimalle yurtdışında olduğunu söyledi ve ekledi: "En kısa sürede katili yakalayacağız." İstanbul'un yeni emniyet müdürü Çapkın, Münevver Karabulut cinayetinin izini süren CHP'nin İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Malik Özdemir'le son durumu değerlendirdi ve gündemdeki sorulara ilişkin açıklamalar yaptı. İstanbul polisine sahip çıkan Çapkın, acılı ailenin "Devlet katilin yerini biliyor" değerlendirmesine itiraz etti ve Cem Garipoğlu için "Büyük bir ihtimalle yurtdışında olabilir. Yurt içinde olsa şu veya bu gerekçeyle polis daha rahat bulur" dedi. Malik Ecder Özdemir'in verdiği bilgiye göre, Çapkın ile yaptıkları telefon görüşmesi şöyle gerçekleşti:

'KOMİSYONA DESTEK VERİRİZ'
Özdemir:
Meclis, İnsan Hakları alt komisyon kurulmasını talep edeceğim. Toplumu derinden yaralayan 100 günü aşkın süredir bir türlü aydınlatılamamış cinayette kusur kabahat kimdeyse ortaya çıkarılması isteyeceğim.
Çapkın: Memnun oluruz. Elimizden gelen bilgi belge ne varsa göndeririz. Birlikte çalışmaya bilgi vermeye hazırız.
Özdemir: Cinayeti işleyen Cem Garipoğlu yurtdışında mı?
Çapkın: Muhtemelen öyle. Zira yurt içinde olsa polis daha rahat bulur. Günde yüzlerce ihbar geliyor. Bunları doğru ya da yanlış demeden hepsini değerlendirmeye alıyoruz. Birinci gündemimiz en önemli dosyamız şu anda. En kısa sürede katili yakalayacağız. Gün verme şansımız yok, tarih veremiyorum ama en kısa zamanda cinayeti aydınlatacağız.

BİZE ULAŞIN