Miras yüzünden yandı!

  1. Haberler
  2. Gündem
Salı 04.08.2009 14:19 ABONE OL
Mersin'in Gülnar ilçesinde miras kalan ev yüzünden çıkan tartışmada babası tarafından benzin dökülerek ateşe verilen evde mahsur kalan 20 yaşındaki kadın, feci şekilde yanarak yaralandı.

Olay, Gülnar'ın Saray Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, ilk eşinden ayrıldıktan sonra ikinci evliliğini damadının ablası ile yapan M.K. (45), kayınpederi öldükten sonra mirasçısı olduğu, kızının da ailesi ile birlikte içinde oturduğu evin kendisine verilmesini istedi. Ancak kızı ve damadı, babalarının bu isteğini reddetti. Bunun üzerine öfkelenen M.K., önceki gün aynı konu için yeniden geldiği damadının evinde kızı ile tartıştıktan sonra eline geçirdiği bir bidon benzini evin etrafına dökerek ateşe verdi.

Alevler içindeki evde mahsur kalan M.K.'nin kızı Şerfife Sarıkaya (20) feci şekilde yanarak yaralanırken, genç kadın, olay sırasında evde bulunan eşi Mustafa Sarıkaya (20) ve 4 yaşındaki oğlu Emirhan ile birlikte çatıya çıkarak kurtuldu. Yangında kadının eşi ile oğlu da hafif şekilde yaralandı. Olayın ardından M.K. kaçarak kayıplara karışırken, ağır yaralanan kızı Şerife Sarıkaya Gülnar'daki ilk müdahalesinin ardından Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yüzü tanınmayacak hale gelen Şerife Sarıkaya, babasının eve gelerek kapıyı açmasını istediğini, açmayınca da kendisindeki anahtarla eve girdiğini belirterek, "Elindeki bidonda bulunan benzini evin içine döktü. Ben yakacağını hiç düşünmemiştim ama bir anda elindeki ateşi benzinin üzerine attı. Alevler içinde kaldım. Eşim beni kurtardı" dedi. Hastanede kızının başından bir an olsun ayrılmayan genç kadının annesi ve M.K.'nin ilk eşi olan Ümmühan Orak ise, "Bir baba öz kızına bunu nasıl yapar? Bunda vicdan yok mu? Cezasını çeksin. Bu adamın kızının canına kastı var" diyerek tepkisini dile getirdi. Ümmihan Orak, olayda kasıt olduğunu da belirterek eski kocasının bir an evvel yakalanmasını istedi.

Yangında ayağından yaralanan Şerife Sarıkaya'nın kocası Mustafa Sarıkaya da hem kayınpederi hem de eniştesi olan M.K.'nin kendilerini canlı canlı yakmak istediğini belirterek, bir an önce yakalanıp cezasını çekmesi gerektiğini söyledi.