Kürt açılımının lafı var

Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hükümetin Kürt açılımını değerlendirirken, "Kürt açılımının lafı ediliyor. Böyle bir program yok daha. Her şeyden önce Müslümanız. Müslümanlık'ta ırkçılık yoktur. Müslümanlar birbirinin kardeşidir." dedi.

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesindeki yazlığında dinlenen Erbakan, Ayvalıburun Camii´nde kıldığı cuma namazından sonra vatandaşlarla sohbet etti. Başbakanlık görevinde bulunduğu 54. Hükümet döneminin bereketli olduğunu, bu bereketin 10 yıldır da devam ettiğini söyleyen Prof. Dr. Erbakan, "Bunun sebebi adil düzendir. Biz paraları faizden kurtardık, zenginlik kaynaklarını harekete geçirdik, kaynak paketleri hazırladık. IMF'nin veya Yahudi'nin emrine mi uyacaksın, yoksa insanların haklarını verip saadetlerini mi sağlayacaksın? Her şey buraya gelip bağlanıyor." şeklinde konuştu.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Necmettin Erbakan, Kürt açılımına değinerek şunları kaydetti: "Böyle bir program yok daha. Ayrıca biz 75 milyonluk, tek bir milletiz. İçimizde böyle ayrım olmaz. Her şeyden önce Müslümanız. Müslümanlık'ta ırkçılık yoktur."

Erbakan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'le görüşmesinin sorulması üzerine de şunları söyledi: "Hayırlı olsun. Biz insanların birbirleriyle samimiyet kurmalarından memnun olduk."

Erbakan, daha sonra korumalarının yardımıyla arabasına binerek yazlığına geri döndü.

BİZE ULAŞIN