Belçika'da bir Türk daha öldürüldü

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 14.08.2009 ABONE OL
Olay, Flaman kesimindeki Gent kentinde, yabancıların yoğunlukla yaşadığı Wondelgem bölgesinde meydana geldi.

Gent Savcısı Isabelle De Tandt tarafından yapılan açıklamaya göre, Afyon'un Sandıklı nüfusuna kayıtlı Mustafa Çiçek (32) ve eşi Sultan Akyıl (25), gece Türkiye'den evlerine döndüklerinde, evdeki iki maskeli şahsın silahlı saldırısına uğradılar.

Sırtından Vurulan Çiçek yaşamını yitirirken, hamile olduğu bildirilen karısı elinden ve kolundan hafif yaralandı. Savcı, kuyumcu olarak çalışan ve sabıkası bulunmayan Çiçek'in evinde hırsızlık izi tespit edilmediğini, olayla ilgili olarak iki kişinin arandığını duyurdu.

Bu arada Belçika'da hapishanede hayatını kaybeden Türk vatandaşı Mikail Tekin'in (31) cenazesi da Sivas'a getirildi. Ailesinin isteği üzerine harekete geçen savcılık, otopsi yapmak için ilgili kurumlardan izin beklerken soruşturmanın süreceğini açıkladı.

DAMATLIK YERİNE KEFEN GİYDİ
Hapishanede yaşamını yitiren Mikail Tekin'in evinde ise gözyaşları dinmiyor. Oğlunun fotoğrafını elinden düşermeyen acılı anne Dönüş Arslan "Bu sene oğlumla birlikte izne gelecektik. Ona damatlık giydirecektim, kefen giydi. Benim çocuğum karıncayı dahi incitmezdi, bunu hak etmedi" diyerek gözyaşı döktü.

BUGÜN NELER OLDU