Bir buçuk yaşında ormanda tek başına

S. sokakta oynarken kayboldu. Her yerde aranan çocuk, bir gün sonra kaybolduğu yere üç kilometre uzaklıktaki ormanda bulundu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde oyun oynamak için sokağa çıktıktan sonra kaybolan 1.5 yaşındaki S.A., yalın ayak yürüyerek gittiği ormanlık alanda kurtarma ekipleri tarafından bulundu. Yaklaşık 2 yıl önce Mardin'den İzmir'e taşınan Songül A. (26), küçük oğlu S. ile birlikte önceki gün ablasının evine misafirliğe gitti. S., saat 14.30 sıralarında annesi ve teyzesi yemek yerken oynamak için sokağa çıktı. Bir süre sonra evin önünde oğlunu arayan Songül A., çocuğunu göremedi.

KÖPEKLİ ARAMA

Yakınlarının yardımıyla çevrede oğlunu aramaya başlayan Songül A., bulamayınca durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, arama köpeğiyle önceki gece geç saatlere kadar küçük çocuğu aradı, ancak S.'nin izine rastlanamadı. S'nin ailesi, çocuğun kaçırılmış olabileceğini ileri sürdü. Düşmanlarının olmadığını söyleyen baba Mustafa A., çocuğunu bulana ödül vaat etti. Polis, jandarma ve arama kurtarma ekipleri dün sabah arama çalışmalarını S.'nin kaybolduğu evin yakınındaki ormanlık alana kaydırdı. Saat 15.00 sıralarında S. ağaçların arasında ağlarken bulundu. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan S'nin sağlık durumu iyi bulunurken sadece açlıktan bitkin olduğu belirlendi.

BİZE ULAŞIN