İlhan Selçuk yoğun bakımda

Beyninin sağ tarafında beslenme bozukluğu saptanan Selçuk, yoğun bakıma alındı. Selçuk 42 saat izlenecek

Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi ve başyazarı İlhan Selçuk, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alınan Selçuk'un beyninin sağ tarafında beslenme bozukluğu saptandı. Selçuk 42 saat süreyle doktor kontrolü altında tutulacak. Selçuk, önceki gece geç saatlerde rahatsızlanarak getirildiği Amerikan Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Hastaneden yapılan açıklamada, Selçuk'un konuşma bozukluğu ve vücudunun sol yarısında kuvvetsizlik yakınması ile hastanenin acil servisine getirildiği belirtildi. Açıklamada, "Yapılan incelemeler sonucunda beyninin sağ tarafında beslenme bozukluğu saptanarak gerekli tedavi düzenlenmiş ve yoğun bakım ünitesinde izlenmeye başlanmıştır'' denildi.

DOSTLARI KOŞTU

Hastanede yoğun bakımda tutulan İlhan Selçuk'u dostları yalnız bırakmadı. Dün öğle saatlerinde Amerikan Hastanesi'ne gelen DSP Genel Başkanı Masum Türker, yaklaşık yarım saat hastanede kaldı. Hastane çıkışında konuşan Türker, "Büyük üzüntü duyduk. Yeğeni, kız kardeşi ve profesör arkadaşları yanındalar. Bilinci yerinde ancak şu an uyuyor. Kız kardeşinden öğrendiğim kadarıyla durumu iyi. Rahatsızlanınca kız kardeşine telefon etmiş. Hastaneye bilinci açık bir şekilde gelmiş. Şu an her şey kontrol altında. İnşallah en kısa zamanda kendini toparlar" dedi. İlhan Selçuk'u öğleden sonra da Alev Coşkun, CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, sanatçılar Tarık Akan ve Rutkay Aziz de ziyaret ederek yakınlarından Selçuk'la ilgili bilgi aldılar. Selçuk'un 42 saat süreyle doktor kontrolü altında tutulacağı öğrenildi.

GÜL'ÜN SÖZLERİ

Bu arada DSP Genel Başkanı Dr. Masum Türker bir haber kanalarına yaptığı açıklamada, Kürt sorunuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kendisine, "Şu anda hem askeri kanatta hem de sivil kanatta çözüme gidiş yönünde bir yumuşama görüyorum. Benim herhangi bir çözüm önerim yok, zemin oluşsun istiyorum" dediğini söyledi.

BİZE ULAŞIN