Şanlıurfa'da silahlı kavga: 4 ölü

Şanlıurfa'da bir köyde meydana gelen silahlı kavgada ölen 4 kişinin kimlikleri belirlendi.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Büyük Alanlı köyünde daha önceden aralarında husumet bulunan 2 ailenin fertleri, köyün yakınlarındaki bir bağ alanında silahla bir birlerine ateş etti.

Yaralanan Necmi Durmuş, Halit Durmuş, Mustafa Durmuş ve Zeki Akkuş, olay yerinde hayatını kaybetti.
Çok sayıda jandarma ekibinin sevk edildiği köyde, savcı ve jandarma ekiplerinin olay yerindeki incelemesi devam ediyor.

Jandarma ekipleri köyün çevresinde yoğun güvenlik önlemi alırken, olayın ardından araçla kaçtığı belirtilen bir kaç zanlının arandığı belirtildi.

Bu arada, tarafların arasında eski husumetten kaynaklı ''Kan davası''nın bulunduğu iddia edildi.
Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor.

ÖLENLERİN CESETLERİ HASTANEYE KALDIRILDI

Şanlıurfa'da bir köyde meydana gelen silahlı kavgada ölenlerin cesetleri, olay yeri incelemesinin tamamlanmasının ardından otopsi için hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Büyük Alanlı köyünde önceden aralarında husumet bulunan 2 ailenin fertleri arasında çıkan silahlı kavgada ölen 4 kişinin cesedi, olay yeri incelemesinin ardından ambulanslarla Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Hastanenin bahçesinde toplanan ölenlerin yakınları, gözyaşı döküp sinir krizleri geçirirken polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

Bu arada, Halfeti'de bugün düzenlenen bir etkinlik için ilçede bulunan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan da yetkililerden olayla ilgili bilgi aldıktan sonra, programını yarıda keserek kavganın yaşandığı köye hareket etti.

Öte yandan, aralarında ''Kan davası'' bulunduğu iddia edilen tarafların önceki yıllarda da bir kaç kez kavga ettiği belirtildi.

Olayda ölenlerden Necmi, Halit ve Mustafa Durmuş'un kardeş olduğu, aynı husumet kapsamında geçen yıl da bir kardeşlerinin öldürüldüğü belirtildi.


BİZE ULAŞIN