Münevver cinayetinde müfettişler devrede

İçişleri Bakanlığı'na bağlı 2 polis müfettişi, Münevver'in anne ve babasının ifadesini aldı. Baba Karabulut, "Cem'i saklayan Garipoğlu ailesidir" diyerek yeni bir iddiada bulundu

Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili soruşturmada polisin ihmalinin olup olmadığını araştıran İçişleri Bakanlığı'na bağlı iki polis başmüfettişi, genç kızın babası Süreyya Karabulut ve annesi Nagihan Karabulut'un ifadesini aldı. Baba Süreyya Karabulut, "Hayyam Garipoğlu şerefli, haysiyetli bir insansa Cem'i getirir, Türk adaletine teslim eder. Cem'i saklayan Garipoğlu ailesidir" dedi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki merkez yerleşkesinde çalışma ofisi oluşturan polis başmüfettişleri Hilmi Meral ve Nizamettin Oflazoğlu, dün Süreyya ve Nagihan Karabulut'un ifadesine başvurdu.

"ŞEREFLİYSE GETİRSİN"

Müfettişlere yaklaşık 1.5 saat ifade veren Süreyya Karabulut emniyet çıkışında, "Olayla ilgili, cinayetin oluş şekli ile ilgili, şüphelinin yakalanamaması ile ilgili bilgi istediler, biz de paylaştık" dedi. Karabulut, bir gazetecinin "Cem, ailesinde mi?" sorusuna da, "Devletimize gerekli bilgileri verdik. Hayyam Garipoğlu şerefli, haysiyetli insansa yeğenini getirir, Türk adaletine teslim eder. Cem'i saklayan Garipoğlu ailesidir" dedi. Avukat Altan Altınyurt ise, Cem Garipoğlu'nun evinde 700 bin dolar bulunduğu iddiasının kendilerine ait olmadığını, evde araştırma yapan bir polis memurunun iddiası olduğunu söyledi. Bu arada, Cem Garipoğlu'nun ailesiyle internet üzerinden görüşebileceği ihtimalina karşılık Hayyam ve Levent Garipoğlu'na ait 4 bilgisayara el kondu. Cem Garipoğlu'nun, ailesi tarafından saklandığına ilişkin ihbar üzerine, önceki gün 12 kişi gözaltına alınıp sorgulanmıştı.

BABADAN YANIT
Baba Karabulut, sabırla bekleyip dua ettiğini söylerken, bugün saat 13.00'te kızının bulunduğu çöp konteynırı önünde bir açıklama yapacaklarını belirtti.

BİZE ULAŞIN