3'üncü iddianamenin ek klasörleri sanık avukatlarında

Emekli orgeneraller Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un da aralarında bulunduğu 35'i tutuklu, 52 sanık hakkındaki iddianamenin ek klasörlerinde, şunlar yer alıyor.
ÖZKÖK'ÜN İFADESİNİN TAMAMI: Tutuklu sanıklardan Başkent Üniversitesi Rektörü Mehmet Haberal'dan elde edilen deliller, MİT muhbiri Tarık Ümit'in kaybolmasıyla ilgili ifadeler ve deliller, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'ün tanık sıfatıyla verdiği ifadenin tamamı.
MUTAFYAN'A SUİKAST PLANI: Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin tarafından kurulduğu iddia edilen S-1 suikast timine dair deliller ile Alevi ve Bektaşi Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Balkız ve Ermeni Patriği Mutafyan'a yönelik suikast planlarının ayrıntıları.
İHANET EDENLER: İbrahim Şahin'den elde edilen 90 numaralı dosyanın 32'nci sayfasında, "ulusal güvenliğe ihanet edenler" başlığı altında Orhan Pamuk, Hrant Dink, Taner Akçam, Murat Belge, Halil Berktay ve Oral Çalışlar'ın isim ve fotoğrafları.
YALÇIN KÜÇÜK APO İLE YEMEKTE: Prof. Dr. Yalçın Küçük'ün Bekaa Kampı'nda Öcalan'la yemek yerken, çekilmiş fotoğrafları. BAŞBAKAN'A SUİKAST: Yarbay Mustafa Dönmez'in evinde ele geçirilen belgeler arasında ise Başbakan Erdoğan'a suikast planlarının detaylarına yer verildi.
Veli SARIBOĞA- Ali OKTAY- Ali KUŞ Aliye ÇETİNKAYA / İSTANBUL

BİZE ULAŞIN