Erdoğan'dan Aksu'ya teşekkür telefonu

Kürt açılımına destek veren ünlü sanatçı Sezen Aksu'yu telefonla arayan Başbakan Tayyip Erdoğan, sanatçıların ve aydınların sürece desteğinin önemli olduğunu söyledi. Erdoğan, Aksu'ya desteği nedeniyle teşekkür etti

Hükümetin Kürt açılımı çabalarına destek veren ünlü sanatçı Sezen Aksu, "Çözüm için çalışmanın önüne geçmek, ileride kaybedeceğimiz evlatlarımızın sorumluğunu taşımak anlamına gelir. Bu leke de kuşakların ve tarihin vicdanında, iki cihanda temizlenmez" dedi.

MGK ÖNCESİ ARADI

Başbakan Tayyip Erdoğan, açılım konusunda duygu yüklü bir mesajla desteğini ileten ünlü sanatçı Sezen Aksu'ya dün Milli Güvenlik Kurulu (MGK) öncesinde telefon ederek teşekkür etti. Başbakan Erdoğan telefonunda, sanatçıların ve aydınların düşüncelerinin kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, "Bu sürece tüm toplum kesimlerinin desteğinin yanı sıra sanatçılarımızın da desteğini bekliyoruz. Toplumumuzun fikir ve kanaat önderlerinin sürece katkı sağlamaları çok önemli" mesajı verdi. Sezen Aksu da, "Cesur adım" olarak nitelendirdiği sürece desteğini ifade etti. Aksu, Başbakan Erdoğan'a, "Ortak akılla, ortak vicdanla doğruyu bulacağımıza inanıyorum" dedi.

VATANDAŞ OLARAK

Sezen Aksu da önceki mesajında Başbakan Erdoğan'a ilettiği duygu yüklü mesajını bir kez daha tekrarladı: "Çözüm için çalışmanın önüne geçmek, ileride kaybedeceğimiz evlatlarımızın sorumluluğunu taşımak anlamına gelir. Bu leke de kuşakların ve tarihin vicdanında, iki cihanda da temizlenmez." Aksu, bir sanatçı olarak açılım konusunda "rol çalmak" gibi bir niyetinin olmadığının altını çizerek, bir vatandaş olarak duygu ve düşüncelerini ilettiğini bir kez daha tekrarladı.

BİZE ULAŞIN