Karabulut: Devlet namus sözü verdi

Etiler cinayeti kurbanı Münevver Karabulut, öldürülmesinin 170'inci gününde, cesedinin bulunduğu çöp konteynırının başında anıldı. Törene Karabulut'un babası Süreyya, annesi Nagihan Karabulut ile CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal ve Duyarlı Hukukçular İnisiyatifi'ni temsilen 50 avukat katıldı. Soysal, "Bu sıradışı bir ölüm. Ama ne yazık ki hâlâ belli olan faili bulunamadı. Bu olayın mutlaka çözülmesi gerekir" diye konuştu. Süreyya Karabulut ise 70 milyonun huzurunda TC devletinin kendisine ve ailesine namus sözü verdiğini belirtirken, avukatlar, sürecin bu şekilde devam etmesi halinde AİHM'ye başvuracaklarını söyledi.

Vali'den çağrı
İSTANBUL Valisi Muammer Güler, ailesinin Cem Garipoğlu'nu sakladığına dair iddiaların savcılık talimatıyla değerlendirildiğini belirterek, "Ailesinin manevi mükellefiyetini bir kez daha hatırlatıyorum. Eğer bu çocuğa yardımcı olunuyorsa ve bir yerde saklanıyorsa bu bir vebaldir. Ailesi için vebaldir, bu vebalin altında olmamaları lazım" dedi.

9 kişiden ifade
GARİPOĞLU ailesinden 10 kişinin emniyette ifadelerinin alınmasının ardından, dün de Garipoğlu şirketler grubunun bir kısmı üst düzey yönetici 9 kişinin evlerinde arama yapıldı ve ifadelerine başvuruldu.

BİZE ULAŞIN