Glock'un öyküsü ihbar mektubunda

İzmir'den gönderilen ihbar mektubunda Danıştay cinayetinde kullanılan Glock'un, saldırıdan 1 ay önce İbrahim Şahin tarafından Muzaffer Tekin'e verildiği bilgisi yer aldı

Ergenekon savcılarından Zekeriya Öz'e, İzmir Karşıyaka'dan gönderilen Hasan Akçakoca imzalı ihbar mektubunda, Muzaffer Tekin'in, Danıştay saldırısından bir ay önce İzmir'e geldiği ve İbrahim Şahin'le görüşmesinden sonra kendisine Glock marka tabanca verildiği öne sürüldü. İhbarcı Akçakoca, Glock tabancanın ve ilişkilerin emniyet amiri Engin Erkılınçoğlu üzerinden yürütüldüğünü iddia etti. 3'üncü iddianamenin ek 141'inci klasöründe yer alan belgedeki mektupta Akçakoca, kendisinin de İbrahim Şahin'in lideri olduğu çetede yer aldığını itiraf etti. Akçakoca, "Danıştay cinayetinde kullanılan silahın ve belki de başka cinayetlerde kullanılacak silahların, bombaların İzmir'den götürülmüş olduğunu düşünüyorum" dedi. Akçakoca, mektubunda Danıştay saldırısından yaklaşık bir ay önce Muzaffer Tekin'in İzmir'de emniyet amiri Engin ve İbrahim Şahin'le birlikte olduklarını öğrendiğini de anlatarak, şöyle devam etti: "Birkaç gün sonra sohbet arasında Muzaffer Tekin'in çok özel bir görev için burada olduğunu, artık bekleme zamanı olmadığını, hareket zamanı olduğunu söylediğini duydum. Engin'den çevresinin geniş olması ve emniyet amiri olması nedeniyle kimsenin üzerini aramayacağından silah bularak İstanbul'da kendisine ulaştırmasını istediğini duydum. Silah kaçakçısı Şemsettin Akbulut'tan kuruyemişçi Emre'nin aldığı Glock silahları, Şubat 2006'da Engin'in, Polis Seyfettin'in arabası ile Ömer Salih Şahin'e Muzaffer Tekin'e verilmek üzere götürdüğünü, daha sonra da Tekin'in İzmir'e geldiğinde İbrahim Şahin'in Karşıyaka'daki evinde kaldığını duydum."

6 KİŞİ TUTUKLANDI
İhbar mektubu üzerine Ergenekon savcısı Öz'ün talitamıyla harekete geçen İzmir Polisi'nin başlattığı 'Yelpaze' ve 'Okaliptus' adlı operasyonlarda çete üyesi oldukları gerekçesiyle 23 kişi gözaltına alındı. Bunlardan 6'sı tutuklanırken, İbrahim Şahin, Ömer Salih Şahin, Fatma Cengiz, Engin Erkılınçoğlu, Emre Büyükuygur ve Seyfettin Şirin'in de aralarında bulunduğu 12 kişi hakkında soruşturma devam etti.

BİZE ULAŞIN