Cezaevinde ökçe kriteri

Tarsus Kapalı Cezaevi'ndeki mahkûmların cezaevine ökçeli ayakkabı sokulmadığı, görüşlere ancak terlikle çıkabildikleri yolundaki şikâyetlerine, cezaevi yönetiminden ilginç savunma geldi. Mahkûmların Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayeti ve cezaevi yön e - timinin savunması şöyle:

Ökçeli ayakkabı giymemize izin yok.
Kurumumuzun fiziki yapısı yetersiz; x-ray cihazımız da yok. Ökçesi ve altı büyük olan ayakkabılarla içeri uyuşturucu sokulabiliyor. Dışarıdan ayakkabı alınmasına izin vermiyoruz. Ayrıca kantinimizde; spor ayakkabı, iskarpin ile terlik çeşitleri bulunuyor, mahkumlar oradan temin edebilir.

Açık görüşlere ancak terlikle girmemize izin veriliyor.
Açık görüşlerde hükümlü ve tutukluların ziyaretçilerle ayakkabı değişikliği yaptıkları duyumu alındı. Soruşturmalara konu oldu. Bu yüzden mahkûmların terlikle (ayyakkabı görünümünde terlikler de kantinimizde mevcuttur), ziyaretçilerin ise ayakkabı ile açık görüş mahaline alınmalarını kararlaştırdık. Güvenlik zafiyetini ortadan kaldırma amaçlandı.

Yemekler kötü, porsiyonlar az, açız.
4 TL olan iaşe miktarına uyuluyor. Mevsimsel yemeklerimiz tat ve lezzet olarak genellikle beğeniliyor. Yemeklerin azlığına gelince, haftada bir traktör kasası ekmek çöpe atılıyor. Bu güne kadar şikayet gelmedi.

BİZE ULAŞIN