Bu nasıl sevgi!

Adana'da bir genç kız, erkek arkadaşı tarafından zorla getirildiği evde elleri ve ayakları iple bağlanarak dövüldükten sonra eve hapsedildi. Polis, evin pencere demirini kırarak genç kızı esaretten kurtardı.

İddiaya göre, 26 yaşındaki Ferdane G., tartıştığı erkek arkadaşı Mustafa B., tarafından akşam saatlerinde merkez Seyhan ilçesi Fevzipaşa Mahallesindeki evine zorla getirildi. Burada erkek arkadaşı tarafından dövülen Ferdane G.'nin yardım çığlıklarını uzun süre duyan olmadı.

Mustafa B., dövdüğü kız arkadaşının elini ve ayaklarını iple bağladıktan sonra evin kapısını üzerine kilitleyerek ayrıldı. Elini ve ayaklarını saran iplerden kurtulmayı başaran Ferdane G., daha sonra kaçmak için kapıya yöneldi. Kapının kilitli olduğunu gören Ferdane G., kurtulabilmek için pencerelere yöneldi.

Ferdane G.'nin önüne bu defa da etrafı demir korkuluklarla çevrili pencere çıktı. Evden çıkamayacağını anlayan genç kız, sesini duyurabilmek için bağırmaya başladı. Genç kızın yardım çığlıklarını duyan çevre sakinleri durumu hemen 155 Polis İmdat Hattı'na bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, evin kapısını açabilmek için bir çilingir çağırdı. Çilingirin geç geleceğini düşünen ekipler, birinci kattaki eve tırmanarak levye yardımıyla pencerenin demir korkuluğunu kırmaya başladı. Bu sırada polis, genç kızdan da olayla ilgili bilgi almaya çalıştı.Ferdane G., kendisini eve kilitleyenin erkek arkadaşı Mustafa B. olduğunu söyledi. Polis, uzun çabanın ardından demir korkuluğu kırmayı başararak genç kızı dışarıya çıkarttı. Genç kız, birinci kattaki evden yine polislerin yardımıyla aşağıya indirildi. Esaretten kurtulan genç kız, olayın şokuyla çıkış kapısını bulmakta da zorlandı.

Polis, Ferdane G.'yi ifadesini almak üzere polis merkezine götürürken, erkek arkadaşı Mustafa B.'yi de yakalamak için çalışması başlattı.

BİZE ULAŞIN