Van'da mühimmat ele geçirildi

Van'da düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, istihbarat çalışmalarını yürüten ekipler, Başkale bölgesinde terör örgütü PKK üyesi olarak silahlı faaliyet yürüten K.S'nin, Osmaniye'de olduğu bilgisine ulaştı.

Yapılan koordineli çalışmalar sonucu Osmaniye'de gözaltına alınan K.S, Van'a getirildi. Yürütülen operasyonda, 2001 yılında terör örgütü PKK'ya katıldığı ve Van'ın sınır bölgesi ile kırsal kesiminde faaliyet yürüttüğü belirlenen K.S'ye örgütsel amaçlı destek sağlayan M.K. da yakalandı.

Bu operasyon kapsamında, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kırsal kesimde yapılan koordineli çalışma sonucunda ise 13 adet F1 Model Savunma Tipi El Bombası gövdesi, 24 adet RPG-7 Anti Tank Roket Mermisi, 1 adet kalaşnikof marka tüfek, 11 adet kalaşnikof tüfek şarjörü, 1472 adet Kalaşnikof marka silaha ait mermi ile 395 adet Bixi marka otomatik silaha ait mermi ele geçirildi.

Operasyonla ilgili açıklama yapan Van Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert, şunları söyledi:
''TEM ve İstihbarat şube müdürlüklerimizin ortaklaşa düzenlemiş oldukları operasyon sonucu, şahsı takibe alarak Osmaniye Emniyet müdürlüğümüz tarafından gözaltına alınıp buraya getirilmesini sağladık. Tahkikat yapıldıktan sonra alınan bilgiler sonucu araziye gidilerek mağara bulundu, arama yapıldı. Çalışma sonucu söz konusu malzemeler ele geçirildi. 2 roketatar ise tehlike arz ettiği için yerinde imha edildi. Olayla ilgili bir kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.''

BİZE ULAŞIN