Danıştay sanığı Arslan, Bakırköy'de

Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay davasının, bir numaralı sanığı Alparslan Arslan Bakırköy Akıl Hastanesi'nde gözlem altına alındı

Birinci ''Ergenekon'' davasıyla birleştirilen, Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılara ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan, akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 10 gün gözlemlenecek. Birinci Ergenekon davasıyla birleştirilen Danıştay ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili olarak davanın tutuklu sanıklarından Alparslan Arslan hakkında, akıl sağlığının yerinde olmadığını söylemesi, mahkeme hakimi ile girdiği diyalog ve tutarsız davranışları nedeniyle akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor alınmasına karar verilmişti. Arslan dün sabah saatlerinde ilk olarak Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi'ne getirildi. Burada bir psikiyatrın da bulunduğu heyet tarafından kontrol edilen Arslan'ın, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verildi. Silivri'den iki koruma aracı eşliğinde cezaevi aracına bindirilen Arslan, dün sabah saat 10.00 sıralarında yoğun güvenlik önlemleri altında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Acil bölümüne getirildi. Burada doktor kontrolünden geçirilen Aslan, acil servisten tekrar araca bindirilerek hastanede tutukluların bulunduğu özel bölüme alındı. Arslan'ın yatışına karar verildiği ve yaklaşık 10 gün gözetimde bulundurulacağı belirtildi.

ANKARA DA SEVK ETMİŞTİ

Arslan'ın, geçtiğimiz Şubat ayında da Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi'nin, raporu doğrultusunda Sincan 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verilmişti. Sevke dayanak olan raporda şöyle deniliyor: "Kişisel bakımında azalma rastlanan ve muayene sandalyesine oturmamakta ısrar edip görüşme süresince ayakta olan Alparslan Arslan'ın bilinci açık, sorulara negatif cevap verdiği ya da hiç vermediği görüldü. Duygulanımında minimal anksiyeta halinin dışında düşünce akışı yavaşlamış. Kendini olduğundan kötü gösterme eğilimi saptandı. Cezaevi idaresinin psiko sosyal yardım programında kendisiyle sohbet edildiği, herhangi bir ilaç almadığı öğrenildi. Bu haliyle hasta hakkında kesin kanaat oluşturulabilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevki uygun görülmüştür."

BİZE ULAŞIN