'Farklılıklarımız zenginliğimizdir'

Gül'den 30 Ağustos'ta birlik beraberlik mesajı: Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan bir milletiz. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkomutan Atatürk önderliğinde kazanılan 30 Ağustos zaferinin dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazıldığını belirten Gül mesajında şunları ifade etti: "Bu öyle büyük bir zaferdir ki; asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır, birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Bağımsız ve müstakil olarak sonsuza kadar bir arada yaşama irademizin en önemli kilometre taşıdır." "Demokrasisini olgunlaştıran, insan hak ve özgürlüklerinde ciddi adımlar atan, ekonomisini güçlendiren Türkiye geleceğe güvenle bakmaktadır" diyen Gül şöyle devam etti: "Farklılıklarımız birliğimizi tamamlayan zenginliklerimizdir. Bin yıldır bu topraklarda barış içinde yaşayan bir milletiz. Bin yıldır olduğu gibi bundan sonra da kimse bu birlikteliğe zarar veremeyecektir. Yeter ki kendimize güvenmeye devam edelim. En büyük gücümüz olan birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Türkiye, istikrarını koruyan, uluslararası alanda ağırlığını sürekli artıran güçlü bir ülke olarak yükselmeye devam edecektir."

ORG. BAŞBUĞ'A TEYİT

Mesajında Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un "Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye" sözlerini de teyit eden Gül, "Dünyanın en güçlü ordularından birine sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri de bölgesinde bir istikrar unsuru olarak, dünya barışına katkılarıyla ülkemizin saygınlığını artırmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin daha da güçlendirilmesi milli çıkarlarımız ve güvenliğimizin de gereğidir" dedi.

GATA'DA COŞKULU TÖREN
29. Dönem birincisi Hava Topçu Teğmen Sercan Koray Sağdıç diplomasını Gül'den aldı. 50 mezun arasında tek bayan Tabip Teğmen Gizem Narlı oldu. Öğrenciler "Aziz vatanın bir karış toprağına uzanacak eller karşısında bizi bulur" diyerek and okudu.

BİZE ULAŞIN