"Bu bombalar açılım sürecini engelleyemez"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şemdinli'den gelen 4 şehit haberini yeniden düzenlenen Ankara Gençlik Parkı'nın açılışına katılmak için 30 Ağustos resepsiyonundan ayrılmak üzereyken öğrendi. Erdoğan'ın ilk tepkisi, "Kararlılığımız biterse yazık olur" şeklindeydi. Erdoğan, "Atılan bombalar, demokratik açılım sürecindeki kararlılığımızı engelleyemeyecek. Bu aşamada kararlılığımız biterse yazık olur. Bu işin nihai çözümü milli demokratik açılımın devam etmesine bağlıdır. Daha azimle yola devam edeceğiz" dedi. Bu sözlerin ardından resepsiyondan ayrılıp Gençlik Parkı'na giden Erdoğan, acı haberi kürsüden duyurdu ve Ferhat Göçer'den konseri iptal etmesini istedi. Erdoğan kürsüden şu mesajları verdi:
KARDEŞLİK KAVGASINA SON: Yaklaşık 1 aydır 'Milli Birlik Projesi'ni başlattık ve bunun üzerinde çalışıyoruz. 25 yıldır devam eden kardeş kavgasına artık bir son vermek için yeni bir adım attık. Tüm Türkiye bu sese yankı verdi.
ANNELER TABUT İSTEMİYOR: Herkes kan dursun, gözyaşı dursun istiyor. Anneler, Ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutlar gelmesin istiyor.
TÜRKİYE ŞAHA KALKACAK: Demokratik açılımı gerçekleştirdiğimiz zaman Türkiye bir kez daha şaha kalkacak. Artık geriye dönüş yok. Bedeli ne olursa olsun tamama erdireceğiz.
PROVOKASYON OLABİLİR: Süreci engellemek, tahrip etmek, provoke etmek isteyenler olabilir. Zihinleri bulandırmak, kamuoyunu yanıltmak isteyenler olabilir.

BİZE ULAŞIN