2 yaşındaki kızı sattılar

İstanbul'da şu anda 2 yaşında olan kız çocuklarını doğumdan hemen sonra para karşılığı sattıkları iddiasıyla yakalanan nikahsız çift, adliyeye sevk edildi.

Çarşamba 02.09.2009 15:37
Güncelleme: Çarşamba 02.09.2009 15:44
ABONE OL
Metris Cezaevi'nde tutuklu bulunan Kenan Gürbüz'ün daha önce nikahsız yaşadığı bir kadın, polise Gürbüz ve G. S. adlı kadının fuhuş yaptırmak amacıyla kız çocuğu satın aldığına ilişkin ihbarda bulundu.

Bunun üzerine harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, G.S'nin Küçükçekmece'deki evinde 2007 yılında doğan ve nüfusa kendi çocuğuymuş gibi kaydettirdiği A.S. adlı bir kız çocuğu buldu. G.S'nin ayrıca, yaşları 15'in üzerinde 4 kızı olduğu anlaşıldı.

Yapılan inceleme ve araştırma sonucu A.S'nin, nikahsız yaşayan Filiz K. ve Mehmet C'nin çocukları olduğu ve doğduktan hemen sonra para karşılığında G.S'ye satıldığı belirlendi.

Bunun üzerine Filiz K. ile Mehmet C, Gebze'de gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Küçükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi. A. S. ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda muhafaza altına alındı.

Bu arada, 41 yaşındaki G.S. ile ilgili başlatılan soruşturma ise sürüyor.