Sincan hakimi ifade verdi

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 02.09.2009 11:38 ABONE OL
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yargılanmaları için verdiği kararlarla gündeme gelen Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, hakkında Adalet Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturmayla ilgili müfettişlere ifade verdi. Avukatı Baykal Doğan'ın da eşlik ettiği Kaçmaz'ın ifadesi 3 başmüfettiş tarafından alındı.

Avukat Baykal Doğan, açıklamasında, sabah saat 9.30 sıralarında soruşturmayı yürüten 3 müfettişe ifade verdiklerini belirtti. Doğan, soruşturmanın mahkeme kararıyla gizli yürütüldüğünü söyledi. Konuya ilişkin bilgi ve belgelerin taraflarına istenmesine rağmen verilmediğini ifade eden Doğan, sorulara cevap verme gibi hukuki bir durum olmadığını belirtti.

Bilgi ve belgelerin kendilerine verilmediği için ifade veremediklerini anlatan Doğan, bu durumun tutanağa bağlanıp zapta geçirildiğini söyledi. Soruşturmanın Ergenekon soruşturmasıyla bir ilgisinin bulunmadığını kaydeden Doğan, hakim Kaçmaz'ın göreviyle ilgili, yapılış, işleniş şekliyle ilgili soruşturmanın yapıldığını belirtti.

Soruların içeriği hakkında bilgi vermesinin mümkün olmadığını ifade eden Doğan, soruların Ergenekon davasıyla ilgili değil
BUGÜN NELER OLDU