Anafor Davası'nda şikâyetini tekrarladı

İbrahim Tatlıses'in sanıkları arasında bulunduğu İzmir'de görülen Anafor Davası'nda Özcan Deniz de şikâyetçi sıfatıyla ifade verdi

Cuma 04.09.2009
Son Güncelleme: Cuma 04.09.2009
ABONE OL
Türkücü Özcan Deniz ve menajerliğini de yapan ağabeyi Ercan Deniz, İzmir'de görülen Anafor Davası kapsamında dün "şikâyetçi" sıfatıyla talimatla ifade verdi. Çeşme'de konser sonrasında ayağından tabancayla vurulan Deniz, sanıklardan şikâyetçi oldu. Ahmet Tekin Baykal çetesine yönelik "Anafor" operasyonu sonucu açılan davada müşteki olarak yer alan Özcan Deniz ve ağabeyi dün sabah saatlerinde Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi. İstanbul 12'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne ifade veren Deniz, "Beni vuranı tanımıyorum. Ancak Mustafa Adaş adlı bu kişinin, beni vurması için birileri tarafından kiralandığını sonradan öğrendim. Daha önceden bir konser için bazı kişilerle anlaşmıştık. Ancak parada sorun çıktı ve biz konsere katılmadık. Bunun üzerine bu kişiler 250 bin lira zararları olduğunu belirterek bizden para istediler" dedi.

'MEKÂN ANLAŞMAZLIĞI'
Tetikçi Adaş ifadesinde, "Hadi hadi meleğim, şarkısını söylemediği için vurdum" demişti. Ancak Baykal'ın çetesinin, Deniz'i kendi mekânlarında sahneye çıkmadığı için vurdurduğu öne sürülüyor. Deniz'in şikâyetçi olduğu çeteye 'bilerek yardım ettiği' iddiasıyla davanın sanıkları arasında yer alan türkücü İbrahim Tatlıses de 10 gün önce ifade vermişti.

https://www.sabah.com.tr