Belediye başkanı, belediyenin kapısına kilit vurdu

Muş'un Korkut ilçesi Karakale beldesinde CHP'li belediye başkanı, bütün kadrolu personelini işten çıkartarak belediyenin kapısına kilit vurdu.

Cumartesi 05.09.2009 11:11
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009 11:32
ABONE OL
İki gündür kapalı olan belediyeden dolayı belde vatandaşı da mağdur oldu. Vatandaşlardan kimileri yeşil kart işlemleri için, kimileri tapu işlemleri için geldiği belediyenin kapısından geri dönüyor. Çıkartılan personel ise iki gündür belediyenin önüne gelip, akşama kadar bahçede oturarak bekliyor.

İşten çıkartılan personelin iddiasına göre, Karakale Belediye Başkanı Zeki Taygar, göreve geldiği günden beri belediyeyi keyfi uygulamalarla yönetiyor. Başkan, son olarak kadrolu personelin maaşlarını da kendi isteğine göre asgari ücrete indirince personelin tepkisini çekti. Çalışanların bu duruma tepki göstermesi üzerine ise Başkan taygar, bütün personeli kovduğunu açıklayarak belediyenin kapısına kilit vurdu.

Belediye önünde, işten çıkartıldığı iddia edilen 11 personel adına basın açıklamasında bunan Ahmet Aydın, halkın hizmette bulunması için Zeki Taygar'ın başkanlığa getirildiğini, ancak şimdi belediyenin kapısına kilit vurulduğunu ifade etti. Belediye başkanlarının siyasi davranamayacağına dikkat çeken Aydın, başkanın siyasi rozetiyle işçi ayrımı yaptığını savundu. Belediyenin kapısına kilit vurulmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Aydın, başkanın beldeyi huzursuzluğa boğduğunu ileri sürdü.
Konuyla ilgili görüşleri alınmak istenen Belediye Başkanı Zeki Taygar ise telefonlara çıkmadı.