'Cinayetle ilgili daha önemli şeyler var, ama zamanı değil'

İstanbul Emniyet Müdürü Çapkın, Münevver Karabulut cinayeti için konuştu: Daha önemli şeyler var ama sonra... Celalettin Cerrah ise suçlamaları reddetti

Cumartesi 05.09.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL
İstanbul Etiler'de, cesedi bir çöp konteynırında bulunan Münevver Karabulut cinayeti gündemin ilk maddesi olmaya devam ediyor. Bir numaralı zanlı Cem Garipoğlu yaklaşık 6 aydır aranıyor. Münevver'in babası Süreyya Karabulut ve annesi Nagihan Karabulut da, önceki gün Garipoğlu Holding önünde yaptıkları eylemin ardından sessizliğe büründü. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise dün Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü'nden çıkışı sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çapkın, "Çember daralıyor. Şu an söyleyebileceğimiz en somut şey bu. Daha önemli şeyler var, ama onlar daha sonra" açıklamasında bulundu. İstanbul Valisi Muammer Güler ise, "Biraz sabır tavsiye ediyorum. Bu seferki sabır tavsiyem çok uzun bir zamanı kapsamayacak inşallah. Çemberi daraltıyoruz" dedi.

MS DERNEĞİ: BİZİM BİLGİMİZ YOK

Baba Karabulut'un Cem Garipoğlu'nun teslim edilmesinin ardından alacağı 3 milyon euroyu bağışlayacağını belirttiği Türkiye MS Derneği'nin başkanı Mert Ertüre ise, böyle bir bağıştan haberi olmadığını söyledi. Nagihan Karabulut'un dernek üyesi olduğunu belirten Ertürk şöyle dedi: "Üyelerimizin yapmayı düşündüğü bir bağış olabilir. Kimse gelip bağış yapacağım demez. Gelir bağışını yapar, biter. Söylemesine, önce bilgi vermesine de gerek yok. Benim yönetimimden kimsenin haberi yok. Fakat önceki başkan ile konuşmuş olabilir." Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah ise gazeteci Cemil Baran'ın, "Celalettin Cerrah Osmaniye'ye atanınca, ailesi Cem Garipoğlu'nu teslim etmekten vazgeçti. Cerrah aileyi koruyordu" iddialarıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "İddia sahibinin bunu ispat etmesi lazım. Bu olay olmadan 6 ay önce Hayyam Garipoğlu'nun devlete vergi borcu vardı. O zaman yakalayan da bizim mali şubemizdi. Devletin, vatandaşın hakkını ne şekilde arayacağımı herkes bilir. Benim herhangi birini korumam söz konusu olamaz."