'Taciz' iddiası yaktı

Yaşar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan İlhan tarafından tacizle suçlanan savcı Murat Gök'ün, 20 gün sonra evlenmeye hazırlandığı avukat Pınar Melli nişanı bozdu

  1. Haberler
  2. Gündem
Cuma 05.09.2009 ABONE OL
İzmir'de yaptığı sansasyonel soruşturmalarla adı "Süper Savcı"ya çıkan ancak, daha sonra bu görevinden alınarak Samsun'a atanan Murat Gök hakkındaki taciz iddiaları, 20 gün sonra evleneceği avukat Pınar Melli'ye nişanı bozdurdu. İzmir'de, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı iken 5 ay önce normal savcı olarak görevlendirilen Gök, avukat Pınar Melli ile nişanlanmış, 1 ay önce de Samsun'a atanmıştı. Bu arada daha önce İzmir'de düzenlediği 'Tırpan' operasyonunda tutuklanmasını sağladığı Hakkı İlhan'ın kızı, Yaşar Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Ümit Emsal İlhan, Gök hakkında "Cinsel taciz, hakaret, yargıyı etkileme, görevi kötüye kullanma" suçlamalarıyla Karşıyaka Savcılığı'na başvurdu. Avukatlığını da aynı operasyon kapsamında bir süre tutuklu kalan Tarcan Ülük'ün üstlendiği İlhan, şikâyet dilekçesinde, babasının tutuklanmasından sonra Gök'ün kendisine cinsel içerikli mesajlar gönderdiğini iddia etti ve SMS mesajlarını delil olarak sundu.

SAVCI: HEPSİ İFTİRA

Taciz iddialarını reddeden ve mesajları göndermediğini iddia eden Gök şöyle dedi: "O zaman bekârdım ve bu kadınla bir süre birlikteliğimiz oldu. Babasına yardımcı olmam için kadınlık cazibesini koz kullandı. Tam evlilik öncesi bu hanımın davranışını takdirinize bırakıyorum." Tüm bu yaşananlar, 25 Eylül'de dünya evine girmeye hazırlanan Gök'ün evlilik hayallerini bitirdi. Önceki gün Gök'le bir araya gelen avukat Pınar Melli'nin, nişanı bozduğu öğrenildi. Gök ayrıldıkları iddiasını reddetti.

'KESİNLİKLE BİTTİ'
Telefonla ulaştığımız avukat Pınar Melli, "Aramızdaki her şey kesinlikle bitti" dedi. Ailesinin yakın çevresi de Pınar Melli'nin Gök'e ait olduğu iddia edilen mesajların gönderildiği tarihte, savcıyla aralarında bir ilişkinin olduğunu ve bu ilişkiye ihanet edildiğinin ortaya çıkması nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu öne sürdü. Avukat Melli'nin nişanı bozduktan sonra rapor alarak tatile çıktığı belirtildi.

SAVCIDAN MESAJLAR
Suç duyurusu dilekçesinde Gök'ün gönderildiği iddia edilen mesajlardan bazıları şöyle:
Günaydın güzel kız. Pamuk prenses kadar masumdur uykun merak etme...deli.
Çeşme'ye gelir misin benimle? Birkaç gün, güzel bir otel ve termal.
Mesajlarda 'tatlı kız', 'uykucu çiçek', 'kedicik bal' ve 'pıtırcık' gibi ifadeler dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU