"Suç oranında büyük düşüş var"

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazar 06.09.2009 11:53 ABONE OL
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, çıkardıkları yasalar ve yapısal çalışmalar sayesinde Türkiye çapında suç oranında büyük düşüş yaşandığını belirtti.

AK Parti İzmir İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Nükhet Hotar, İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz'ı ziyaret etti.

İnsan ihtiyaçlarının başında güvenliğin geldiğini, Emniyet Müdürü Yılmaz'ın göreve başladığından beri etkin çalışmalara imza attığını belirten Hotar, şunları kaydetti:

''Çıkardığımız yasalar ve yapısal çalışmalar sayesinde Türkiye çapında suç oranında büyük düşüş yaşandı. Ayrıca İzmir'de kapkaç, yankesicilik olayları için kurulan Huzur Timlerinin etkisiyle İzmir güvenli şehirlerden biri haline geldi. Son olarak Emniyet Müdürümüz Yılmaz'ın çalışmalarıyla uyuşturucu için de özel tim kuruldu. Gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirlerinin önünü kesmek için büyük bir adım daha atıldı. 1 gram uyuşturucunun ele geçirilmesi bile bir gencin kurtarılması için çok önemlidir.''

Ziyarette Hotar'a, AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İl Kadın Kolları Başkanı Nesrin Ulema ile AK Parti İl Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU