Karabulut cinayetinde son gelişme

Münevver Karabulut cinayetinin ardından aileler arasında aracılık yaptığı öne sürülen gazeteci C.B. gözaltına alındı.

Salı 08.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 08.09.2009 17:18
ABONE OL
Edinilen bilgiye göre, öldürülen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ve katil zanlısı olarak aranan C.G'nin amcası iş adamı Hayyam Garipoğlu arasında aracılık yaptığı ileri sürülen C.B için savcılıktan ek gözetim süresi alındı.

Edinilen bilgiye göre, halen İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemleri süren C.B. için, soruşturmayı sürdüren İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından bir gün ek gözetim süresi verildi.

Kartal'da gözaltına alınan C.B'nin yanında taşıdığı bir valizde ele geçirilen 5 kamera ile 9 ayrı kaset ve CD de incelenmek üzere Bilişim Suçları Şube Müdürlüğüne gönderildi.

Şubede işlemleri süren gazeteci C.B'nin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

GAZETECİ KADİR ÇELİK İFADESİ ALINDIKTAN SONRA EMNİYETTEN AYRILDI

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin bilgisine başvurulan gazeteci Kadir Çelik, emniyetten ayrıldı.

Alınan bilgiye göre, baba Süreyya Karabulut ve katil zanlısı olarak aranan C.G'nin amcası iş adamı Hayyam Garipoğlu arasında aracılık yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan gazeteci C.B'nin bazı görüntü kasetlerini verdiğini söylemesi üzerine ifadesine başvurulan gazeteci Kadir Çelik, emniyetten çıktı.

Emniyetten ayrılırken basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Çelik, bürosu basılarak kasetler ele geçirildiği yönünde bir yayın organında yer alan haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bunun üzerine eşinin kalp rahatsızlığı geçirdiğini söyleyen Çelik, asılsız haber yapanların gazeteci olamayacağını ifade etti.

C.B'nin kendisine verdiği kasetleri hazırlatarak polise ileteceğini belirten Çelik, emniyette de olaya ilişkin bilgisine başvurulduğunu söyledi.

Bu arada, sorgusu süren gazeteci C.B'nin adliyeye sevk edileceği bildirildi.

https://www.sabah.com.tr