'Köylüyüz' deyince onbaşı izin verdi biz de taradık

Elazığ'da 2 yıl önce Cihan Kızıltaş'ı şehit eden grupta yer alan PKK'lı: Asker bizi köylü sanıp yaklaşın dedi, ateş ettik

  1. Haberler
  2. Gündem
Pazartesi 08.09.2009 ABONE OL
Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde 2 yıl önce şehit edilen uzman onbaşı Cihan Kızıltaş'ı katleden teröristler arasında yer alan ve yakalandıktan sonra itiraflarda bulunan Lokman K., çarpıcı bilgiler verdi... Lokman K. insansız uçak heronlar nedeniyle örgütte telefonun yasaklandığını, örgüte en yoğun katılımınsa İran'dan olduğunu söyledi. Terörist Lokman K., örgütün Elazığ, Tunceli, Bingöl, ve Erzurum kırsalındaki dağ kadrosunda silahlı faaliyet yürütürken 6 ay önce güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Hakkında 4 kez müebbet istemiyle dava açılan terörist Lokman K., 2 yıl önce şehit edilen bir Mehmetçiğin yürek burkan hikâyesini de ifadesinde anlattı:

'İKİŞER KİLO PATLAYICI TAŞIRLAR'
"Asker 'dur' ihtarında bulundu. En önde giden İran uyruklu Agit Rojhilat, 'Biz köylüyüz' diye seslendi. 'Köylüyüz' deyince askerler bizden şüphelenmeyerek kendilerine doğru yaklaşmamızı istedi. Agit Rojhilat 'Tamam' dedikten sonra dönerek seri bir şekilde taramaya başladı. Çatışmanın ardından Hamurkesen yaylasından Pilavtepe istikametine kaçarak ormanda gizlendik. Sonra Okçular Jandarma Karakolu'nun altından bizi bekleyen grubun yanına döndük. Bu olayda 1 asker hayatını kaybetti." Bingöl kırsalındaki köylerden yüzde 33 azot oranı olan gübre temin ederek patlayıcı madde imal ettiklerini de belirten Lokman K., "Silahlı kadrolar arasında halen Öcalan'a büyük bir bağlılık var. İntihar saldırısı dahil hiçbir eylemi yapmaktan çekinmiyorlar" dedi. Türkiye içindeki teröristlerde 2'şer kilo A-4 veya C-4 plastik patlayıcı bulunduğunu belirten terörist, "PKK'ya katıldığıma çok pişmanım" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU