Eruh ve Çukurca'da çatışma: 6 şehit

Siirt’in Eruh ilçesi ile Hakkâri’nin Çukurca ilçesi kırsalında PKK ile çıkan çatışmalarda biri astsubay altı asker şehit oldu.

Salı 08.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 09.09.2009 00:49
ABONE OL
Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Görendoruk köyü kırsalında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları çatışma çıktı.

Çatışmada, teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu 5 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı.

ŞEHİT OLAN 5 ASKERİN CENAZESİ İLE 1 YARALI ASKER SİİRT'E GETİRİLDİ

Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan 5 asker ile 1 yaralı asker Siirt'e getirildi.

Görendoruk köyü kırsalında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan 5 asker ile yaralanan 1 askerin cenazesi Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'na getirildi.

Şehitlerin cenazelerinin yarın düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderileceği belirtildi.

Yaralı 2 askerin tedavisi Şırnak Asker Hastanesinde devam ediyor.

Hava destekli operasyonların sürdüğü bölgeye takviye kuvvetleri gönderildi.

ÇUKURCA'DAKİ ÇATIŞMA: 1 ŞEHİT 2 YARALI

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş yaralandı.

Bugün öğle saatlerinde Irak sınırında dağlık bir alanda bulunan Kazan Vadisi'nde arazi arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile bir grup PKK terör örgütü üyesi arasında çatışma çıktı. Çatışmada Kırşehir nüfusuna kayıtlı Astsubay Ferhat Erdem şehit oldu, 2 uzman çavuş ise yaralandı.

Yaralı askerler helikopterle Hakkari Askeri Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.

Bölgede hava destekli operasyonların devam ettiği bildirildi.


ÇATIŞMA BÖLGESİNE ÖZEL TİMLER SEVK EDİLİYOR

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, teröristlerle çatışma çıkan bölgeye jandarma özel harekat timleri sevk ediliyor.

Hakkari'ye inen çok sayıda Skorsky helikopter, burada bekleyen jandarma özel harekat timlerini çatışmanın çıktığı bölgeye götürüyor.

Terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştı. Bu arada bir helikopterin inişinden sonra, 2 askeri ambulansın zırhlı araçlar eşliğinde askeri hastaneye gittiği gözlendi.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, 6 ASKERİN ŞEHİT OLDUĞUNU DUYURDU

Genelkurmay Başkanlığı, Çukurca ve Eruh'taki çatışmalarda 6 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesindeki bölücü terör örgütüyle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Çukurca kırsalındaki arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında bugün bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 1 askeri personel şehit oldu.

Siirt'in Eruh kırsalındaki arazi arama ve tarama faaliyeti sırasında da bugün bir grup bölücü terör örgütü mensubu ile çıkan çatışmada 5 askeri personel şehit olmuş, 3 askeri personel yaralandı.