Belediye başkanının sağlık durumu iyi

Bıçaklı saldırıya uğrayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile başkan yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur'un sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

  1. Haberler
  2. Gündem
Çarşamba 09.09.2009 12:51 ABONE OL
Bıçaklı saldırıya uğrayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ile başkan yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur'un sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Lokman Hekim Esnaf Hastanesi'nin Başhekimi Ahmet Mimaroğlu, Başkan'ın sağlık durumunun iyi olduğunu, Başkan Yardımcısı Cesur'un da ameliyata alındığını söyledi.

Öğle saatlerinde belediye önüne gelen Halit Turşucu(48), başkanın belediyeden çıkması için öğle arasını beklemeye başladı. Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile belediyeden çıkan Başkan Behçet Saatcı'ya doğru yaklaşan Turşucu, elindeki bıçakla ikisine birden saldırdı. Önce Başkan Saatcı'yı ardından da yardımcısını bıçaklayan Turşucu, belediye önünde bulunanlar tarafından yakalanacağını anlayınca İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına sığındı. Saldırgan burada gözaltına alınırken, Başkan Saatcı ve yardımcısı Cesur hemen hastaneye kaldırıldı. Olayı duyanlar hastaneye akın ederken, Başkanın eşi Nesrin Saatcı de hastaneye geldi.

Başkan ve yardımcısının sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yapan Lokman Hekim Esnaf Hastanesi Başhekimi Ahmet Mimaroğlu, yaralılara gerekli tıbbi müdahalenin yapıldığını söyledi. Mimaroğlu, başkanın sağlık durumunun son derece iyi olduğunu, yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur'un ise ameliyata alındığını duyurdu. İki genel cerrah uzmanının ameliyatı sürdürdüğünü belirten Ahmet Mimaroğlu, "Başkan Yardımcısı Cesur karnından bıçak darbesi almış. Ameliyat hala devam ediyor. Onun da kısa sürede iyi olacağını tahmin ediyoruz." dedi.

Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın eşi Nesrin Saatcı da yaptığı açıklamada, eşinin durumunun iyi olduğunu sadece istirahat ettiğini söyledi. Eşinin kendisini gülerek karşıladığını ve hastane bahçesinde bekleyenlere selam söylediğini anlatan Nesrin Saatcı, "Başkan karnından aldığı yara nedeniyle ağrılarının olduğunu söyedi." diye konuştu.

"HERKES RAHAT OLSUN İYİYİM"

Bıçaklı saldırıya uğrayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, hastanedeki yatağından Fethiyelilere seslendi. Saatcı, "Herkes sakin olsun. Basit bir olaydı, Allah korudu" dediği olayla ilgili olarak provokasyonlara dikkat çekti. Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Saatcı, durumunun ağır olduğu yönündeki söylentilerle ilgili olarak, "Ağır yaralı adam böyle durmaz, hadise olalı 3 buçuk saat oldu ama iyiyim görüldüğü gibi. Herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu işin siyasi bir boyutu yok. Herkesi sağduyulu olmaya çağırıyorum. Doğulu güneydoğulu diye bir şey de yok. Saldırı yapan Denizlili birisi, saygıdeğer Fethiyelilerden provokasyonlardan kaçınmalarını rica ediyorum. Tamam başımıza geldi böyle bir olay, arkadaş bana göre psikolojisi bozuk birisi. Allah korur bizi, dualar bize yetiyor. Her Fethiyeliyi tanıdığım gibi onu da tanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU